Landslaget

LPNorge.com

Her er en presentasjon av landslagene som har representert Norge på de forskjellige mesterskapene:

Nordisk Mesterskap i Finland, Helsinki 10 - 12 Desember 2016

Lagsølv og individuell sølv til Hege Johnsen m/Lille Herman

 

Lagleder : Svein Georg Rønning

 

Bak fra venstre :

Kristin Natås Hauger m/Inez

Hege Johnsen m/Lille Herman

 

Foran fra venstre :

Monica Kvernberg m/Dålli

Jannicke Mestad m/Flic Flac

Kjellaug Selsaas m/Ludvig

Kristin Gudem m/Haste

Renate Lund m/Supra

VM i Russland, Moskva 30 JUNI - 2 JULI 2016

Lagleder Svein Georg Rønning

 

Fra venstre :

Kjellaug Selssas m/ Ludvig

Anne Lise Ytreberg ,m/Pondus

Hege Johnsen m/Lille Herman

Kristin Gudem m/Haste

Kristin Natås Hauger m/Inez

Monicka Wickstrom m/Chili

Renate Lund m/Supra

Nordisk mesterskap i Danmark, Herning 2015

Lagsølv

Lagleder: Svein Rønning

 

Fra venstre:

Line F- Frøystad/ Harry

Anniken Rekstadvik / Ben

Hege Johnsen/Herman

Anne Lise Ytreberg/Pondus

Jannicke Mestad/Flic Flac

Monica Kvernberg/Molly

Trine Frøshaug / Sweet (ind)

 

VM Torino, Italia 19 - 21 juni 2015

Fra venstre

 

Kristin Natås Hauger med Inez

Hege Bakke m/ Pink

Line F. Frøystad m/ Harry

Aina F. Røine m/ Kylie

Anniken Rekstadvik m/ Ben

 

 

Nordisk Stockholm, Sverige 2015

 

13 - 14 Desember 2014

Lagleder : Svein Georg Rønning

 

Fra venstre :

Eva Trasti m/Lord

Renate Lund m/Supra

Anne Lise Ytreberg m/ Pondus

Monica Wickstrøm m/ Malte

Hege Johnsen m/ Herman

Hege Schea Bakke m/ Yatzy

VM i Finland, Helsinki, 8-10 august 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Øverst fra venstre: Monica Wickstrøm / Kronvallaren Malte, Anne Lise Ytreberg / Kronvallaren Pondus , Jannicke Mestad / Flickflac (individuell)

Annikken Rekstadvik / Ben (individuell) , lagleder Svein G. Rønning

nede fra venstre: Hege Schea Bakke / Ytrelias Yatzy, Aina F. Røyne / Kylie, Line Fatland Frøystad / Harry Pepper

Lillian Brenden / Tending Jynx, Kjellaug Selsaas / Flis (reserve)

 

Nordisk mesterskap Norge, Lillestrøm 16.-17. november 2013

 

Landslaget 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Monica Wickstrøm Reiersen og Kronvallaren Malte (BC), Øivind Johansen og Tonedo`s Supreme Luce (BC), Aina Fatland Røine og Tyra (BC)

Aina Fatland Røine og Kylie (BC), Line F. Frøystad og Harry-Pepper (BC), Grethe Thon og Chess (BC)

Reserve og individuell startende: Anette Kristiansen og Happy-Flip (BC)

Lagleder: Svein G. Rønning

 

 

VM Ungarn, Budapest 16. - 19. mai 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Øivind Johansen Og Tornedos Supreme Luce (Bc) Hege Schea Bakke Og Ytrelias Yatzy (Bc) Line Frøystad og Harry Pepper (Bc),

Aina Fatland Røine og Tyra (Bc) Grethe Thon og Chess (Bc) Kjellaug Selsaas og Myrullens Junior Flic (Bc)

Monica Wickstrøm Reiersen og Kronvallarens Malte (Bc) Lagleder:Liv McDowell

 

 

Nordisk mesterskap i Finland, Helsingfors 8.-9. desember 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aina Fatland Røine og Tyra (BC), Hege Schea Bakke og Ytrelia`s Yatzy (BC), Lillian Brenden og Tending Jynx "Lille My" (BC),

Line Frøystad og Harry-Pepper (BC), Synnøve Solberg Matre og Dream D`Apse Et D`Ossau (GR), Monica Wickstrøm og Kronvallaren Malte (BC),

Reserve: Øivind Johansen og Tonedo`s Supreme Luce (BC), Lagledere: Eriks Brenden og Stein Feragen

Lagledere: Eriks Brenden og Stein Feragen

 

VM Østerrike, Salzburg 18. - 20. mai 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Line Fatland Frøystad m/Harry, Aina Fatland Røine m/Tyra, Monica Wickstrøm Reiersen m/Extra, Lillian Brenden m/Lille My,

Hege Schea Bakke m/Yatzy, Anette Kristiansen m/Flipp, Reserve: Synnøve Matre m/Dream. Lagledere: Erik Brenden og Stein Feragen.

 

 

 

Nordisk mesterskap Danmark, Herning 5. - 6. nov 2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fra v: lagleder Oddgeir Sørmarken,Reserve: Siv Svendsen - Kry.Trond Brustad - Bajazz, Maren Teien - Amira, Grete Thon - Chess, Lillian Brenden - Lille My, Monica Wickstrøm - Extra, Hege Bakke - Yatzy

 

 

VM Frankrike, Paris 7. - 8. juli 2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Verdensmester Maren og Amira

Fra V: 2 reserve er Aina Røyne / Tyra, Line F.Frøystad / Harry, Grete Thon / Chess, Kjellaug Selsaas / Flis, Maren Teien / Amira, Lillian Brenden / Lille My, Nina Basma / Glød, og 1 reserve er Trond Brustad / Bajaz

 

 

Nordisk mesterskap, Stockholm, 18-19 desember 2010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gull laget + nordisk mester Maren Teien og Amira

 

Fra v: Nina Basma / Kronvallaren Glød, Trond Brustad / Doubleuse Cloudberry, Kjellaug Selsaas / Myrullens Junior Flis, Monica Wickstrøm / Kronvallaren Extra,

Line F. Frøystad / Harry Pepper, Hege Johnsen / Kronvallaren Gustav Wasa, nordisk mester reserve Maren H. Teien / Amira og lagleder Oddgeir Sørmarken

 

 

 

VM i Danmark i juni 2010 :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bronselaget

 

Bak: lagleder Oddgeir Sørmarken, Gøril Nordve / Lucky, Trond Brustad / Doubleuse Cloudberry,Øyvind Johannessen / Tonedos Wild Kimmie (ind) ,

Svein Børressen / Kronvallaren Exo (res) , Anette Kristiansen / Happy-Flip(ind)

Foran: Nina Basma / Kronvallaren Glød, Monica Wickstrøm / Kronvallaren Extra (res), Lillian Benden / Tending Jynx , Line Flatland / Somollis Harry Pepper,

Hege Johnsen / Kronvallaren Gustav

 

 

 

Nordisk mesterskap, Lillestrøm, Norge, nov 09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bronselaget:

 

Lagleder: Odd-Geir Sørmarken

Fra venstre: Solgunn Roarsen / Pluto, Monica Reiersen / Kronvallaren Extra, Trond Brustad/ Doubleuse Cloudberry (Bajaz), Anne Lise Ytreberg / Kronvallaren Apropos Tigern, reserve: Nina Basma / Kronvallaren Glød, Hege Johnsen / Kronvallaren Gustav Wasa, Gøril Nordve / Lucky

 

 

 

VM i Bratislava, Slovakia okt 2009

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bronselaget og Sølv ind v/Trond og Bakaz:

Lagleder: Odd-Geir Sørmarken

 

Fra venstre: Anne Lise Ytreberg / Kronvallaren Apropos Tigern, Trond Brustad / Doubleuse Cloudberry (Bajaz), Kjellaug Selsaas / Myrullens Junior Flis,

Monica Reiersen / Kronvallaren Extra, Solgunn Roarsen /

Pluto, Trine Frøshaug / Tunevannets Meg.

 

 

 

Nordisk Mesterskap, Finland nov 2008

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sølvlaget:

Lagleder: Odd-Geir Sørmarken

 

Bak fra venstre: Gøril Nordve / Lucky, Solgunn Roarsen / Pluto, Trond Brustad / Doubleuse Cloudberry (Bajaz) Anne Lise Ytreberg / Kronvallaren Apropos Tigern.

Foran fra vestre: Monica Reiersen / Kronvallaren Extra, Anette Thune / Brains Kello Kuul, Line Frøystad / Akersborg Abra Cadabra Chillie.

VM i Stockholm, Sverige, juli 08:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sølvlaget

Lagleder: Odd-Geir Sørmarken

 

Fra venstre: Anette Thune / Brains Kello Kuul, Monica Reiersen / Kronvallaren Extra, Anne Lise Ytreberg / Krovnallaren Apropos Tigern,

Trond Brustad / Doubleuse Cloudberry (Bajaz), Øystein Ødegård / Leo, Gøril Nordve / Lucky,

Individuelle: Svein Børressen / Kronvallaren Exo, Synnøve Matre /Doubleuse Copper Stripes.

NORDISK HERNING, DANMARK 2007

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gull til laget. Anette Thune/Kello ble nordisk mester.

 

Lagleder Odd-geir Sørmarken Annette Thune / Kello, Øystein Ødegaard / Leo ,Anne Lise Ytreberg / Tigern, Line Frøystad / Chili, Kjellaug Selsaas / Loppa,

Monica Reiersen / Extra, Gørill Nordve / Lucky (reserve)

 

EM i Zagreb, Croatia juni 07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lagleder Odd-Geir Sørmarken

Fra venstre: Monica Reiersen / Extra, Synnøve Matre / Copper, Elisabeth Adsen / Kela, Anette Thune / Kello, Anne Lise Ytreberg / Tigern, Kjellaug Selsaas / Loppa,

Øystein Ødegård / Leo

 

 

NORDISK STOCKHOLM 2006

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sølvlaget:

 

Annette Thune / Kello, Anne Lise Ytreberg/Tigern, Gørill Nordve/Lucky, Kristin B Eriksen /Jack (res)Kjellaug Selsaas / Loppa

Synnøve Matre / Copper, Øystein Ødegaard / Leo. Lagleder Svein G. Rønning

VMPOZNAN 2006

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Verdensmester ble Kjellaug Selsaas / Loppa. Bronse til laget

 

Annette Thune / Kello, Anne Lise Ytreberg / Tigern, Kristin B Eriksen / Jack (res) Gørill Nordve / Lucky

Øystein Ødegaard / Leo, Kjellaug Selsaas / Loppa og Synnøve Matre / Copper

Lagledere: Erik Brenden, Stein Evang og bussjåfør, massør osv Bernt

 

NORDISK HAMAR 2005

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GULLAGET

 

Laget som tok seier på hjemmebane, nordisk Hamar 2005:

Øystein Ødegaard/Leo, Anne Lise Ytreberg / Tigern (res), Anne Fosser/Uno, Annette Thune/Kello, Mona Holte/Aristo,

Svein Bøøressen/Halley og Kjellaug Selsaas/Loppa.

 

EM WIEN 2005

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laget som tok gull under EM i Østerrike 2005:Europamester ble Kjellaug og Loppa

 

Anne Fosser/Uno, Svein Børressen/Halley, Elisabeth Adsen/Kela, Mona Holte/Aristo, Annette Thune/Kello (res)

Øystein Ødegaard/Leo og Kjellaug Selsaas/Loppa

 

NORDISK HELSINKI 2004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laget: Øystein Ødegaard/Leo, Svein Børresen/Halley, Karin Eilertsen/Vicky, Anne Fosser/Uno, Mona Holte/Aristo

Kjellaug Selsaas/Loppa, Elisabeth Adsen/Kela

 

EM TORINO 2004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alle som var i Torino på EM 2004

Elisabeth Adsen/Kela, Anne Fosser/Uno, Kjellaug Selsaas/Loppa, Mona Holte/Aristo (ind), Lillian Brenden/Shani(ind), Synnøve Matre/Copper(ind)

Emilie Prytz/Teddie(ind), Øystein Ødegaard/Leo, Annette Kristiansen/Bløff og Svein Børressen/Halley

Lagleder Svein G Rønning

 

NORDISK HERNING 2003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laget til nordisk 2003 i Herning

Kristin Gudem (lagleder) Ingvild Ørbæk/Nico, Elisabeth Østlid/Bull, Elisabeth Adsen/Kela, Anne Fosser/Uno, Gro Hauge/Java

Øystein Ødegaard/Leo, Svein Børressen/Halley

 

VM DORTMUND 2003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emilie Prytz/Laddie (res), Anne Fosser/Uno, Synnøve Matre/Scar (res), Elisabeth Østli/Bull, Gro Hauge/Java, Kristin Gudem(lagleder)

Trond Brustad/Kaos, Øystein Ødegaard/Leo og Svein Børressen/Halley

Vi hadde flere med oss, som startet, men jeg mangler bilde av alle samlet. Kan noen hjelpe??

 

 

NORDISK STOCKHOLM 2002

Noen som har bilde ???

 

 

 

 

VM AMSTERDAM 2002

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laget: Grete Karlsen/Tino, Ingvild Ørbæk/Nico, Viggo Sørensen/Patrick, Emilie Prytz/Laddie, Svein Børresen/Halley og Gro Hauge/Java

Kristin Gudem(landslagsleder)

 

 

NORDISK HAMAR 2001

 

Har noen bilde herfra?

 

 

 

VM PORTO 2001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

De som var i Porto 2001

Kristin Gudem (lagleder), Malene Grip/Linus Bente Langhelle/Wimsy, Gro Hauge/Java, Kjellaug Selsaas/Varg, Linda Stubsjøen/Kaos, Lillian Brenden/Lassie

lag: Svein Børressen/Halley, Arve Gormsrud/Aico, Synnøve Matre/Scar, Elisabeth Østli/Bull, Viggo Sørensen/Patrick og Emilie Prytz/Laddie

NORDISK HELSINKI 2000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laget : Elisabeth Østli/Bull, Arve Gormsrud/Aico (res), geir Ottesen (lagleder)

Synnøve Matre/Scar, Viggo Sørensen/Patrick, Malene Grip/Timmie, Svein Børressen/Halley og Emilie Prytz/Laddie

 

VM MILANO 2000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laget :Arve Gormsrud/Aico (res), Viggo Sørensen/Patrick, Malene Grip/Timmie, Svein Børresen/Halley, Ingvild ørbæk/Nico og Emilie Prytz/Laddie

Ind: Kjell Gunnar Eggesvik/Igor, Finn Terje Skyrud/Lizt

gull til laget

 

NORDISK STOCKHOLM 1998

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laget :Arve Gormsrud/Aico , Finn Terje Skyrud/Liszt, Malene Grip/Timmie (res)

Emilie Prytz/Laddie, Anne Lise Drev/Bundy, Jannicke Bjørnbakken/Birk, Heidi Billkvam/Chanty

Lagsølv

EM KØBENHAVN 1997

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laget: Svein Jensen/Vico, Viggo Sørensen/Patrick, Arve Gomsrud/Aico,

Heidi Billkvam/Shanty, Ingar Saastad/?, Beate Stiansen/Buck og Malene Grip/Timmie

individuelle: Svein Børressen / ? , Anne Lise Drev / Bundy

 

 

VM Wien 1996

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gøril Nordve/Chinook, Viggo Sørensen/ Erling, Heidi Billkvam/Shanty,

Viggo Sørensen/Patrick, Kathy Lie/Charlie

lagleder Svein Christiansen (foran)

 

 

NORDISK DANMARK 1995

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Berit Foss lagleder, Beate Stiansen, ?, Viggo Sørensen, Kjell Gunnar Eggesvik, , lagleder Svein Christiansen, Kathie Lie, Ingar Sjåstad og Gørill Nordve.

Fremst gullvinner Heidi Billkvam.

 

 

 

 

 

----hadde vært innmari moro med flere bilder også...