Resultater 2014

 

 

 

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 28/12

Dommer Bjørn Ivar Svendsen

Kl 1

8 møtt 1 med 1.pr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siri Linnerud / Emenems Nola Karelica (bc) 192.0

 

 

Kl 2

3 møtt 1 1.pr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kjellaug Selsaas / Myrullens Ludvig (bc) 191.0

 

Kl 3

4 møtt 1 m 1,pr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Synnøve Ina Glinje / Mihn-Lemoni (bc) 267.5

 

 

 

Kl elite

5 møtt 1 1pr

1 – Synnøve Matre / Dream (gr) 257.0

2 – Astrid W Ellefsen / Blink (kleiner ml) 247.0

3 – Astrid Reinertsen / Myrullens Uno 202.5

4 – Gro V Birkelamd / Happy Birdhunters Princess 168.5

5 – Kari Ann Reistad / Brakeless Angina Pectoris 162.0

 

 

 

 

Norsk Terrierklub avd. Østfold, 12.1.2014

elite. Dommere: A. Eriksen/R.Bjerjelund

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1: Hege Bakke / Ytrelias Yatzy 284

2: Anne Lise Ytreberg / Kronvallaren Pondus 277

3: ? / Tomthults Dione 273

4: Anette Kristiansen / Happy Flip 272,5

5: Hege Johnsen / Myrullens Lille Herman 272

6: Hege Andersen / Sindregårdens Shankly 267

7: ? / Torvallarens Juni 266

7: Jannicke Mestad / Get Weilers Flic Flac 266

9: Elisabeth Isaksen / Torpvallarens August 263

10 Doubleuse Lindt Surfin Bittersveet 256,5

11: ? /Havrevingens Ambra 246

12: ? Blackneck Alysa 223.5

13: Liv McDowell / Kelliegårdens Evita 221

14: ?/Luke 216,5

15: Kim / Kiss 209

16: Widar Bratlie / Wilddog Kip 206

16: ? / Woodshines inis in sky 206

17: Kristin Natås Hauger / Somolis Inez 198,5

 

 

 

 

 

 

Desverre blir gamle resultater bare som tekst, nye vil komme som tidligere litt mere lesbare og selvfølgelig med bilder!

 

 

2013:

 

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 28/12

Dommer Bjørn Ivar Svendsen

Kl 1

8 møtt 1 med 1.pr

Siri Linnerud / Emenems Nola Karelica (bc) 192.0

Kl 2

3 møtt 1 1.pr

Kjellaug Selsaas / Myrullens Ludvig (bc) 191.0

Kl 3

4 møtt 1 m 1,pr

Synnøve Ina Glinje / Mihn-Lemoni (bc) 267.5

 

Kl elite

5 møtt 1 1pr

1 – Synnøve Matre / Dream (gr) 257.0

2 – Astrid W Ellefsen / Blink (kleiner ml) 247.0

3 – Astrid Reinertsen / Myrullens Uno 202.5

4 – Gro V Birkelamd / Happy Birdhunters Princess 168.5

5 – Kari Ann Reistad / Brakeless Angina Pectoris 162.0

 

Nordisk mesterskap Norge, Lillestrøm 16.-17.11

Kl. Elite, 28 startende, 18 med 1 pr, Dommere:

Carina Barthel SWE, Pirkko Bellaoui FIN, Palle Bergsø DAN, Erik Brenden NOR

 

1Jessica Svanljung/Tending Knight (BC), FIN288,5

2Oili Huotari/Tending Occult (BC), FIN282

3Line Fatland Frøystad/Harry-Pepper (BC), NOR278,5

4Tarja Melakari/Tending Jetblack (BC), FIN273,5

5Louisa Wibroe/Saunajaakon I Love You (BC), DEN271,25

6Carin Bengtsson/Vallhunden Lyxa (BC), SWE270,25

7Christa Enqvist-Pukkila/Tending Able Tiger (BC), FIN269,5

7Aina Fatland Røyne/Kyile (BC), NOR269,5

9Elenor Edberg/Hexgårdens Mexx (BC), SWE268

10Nina Manner/Tending Hotspur (BC), FIN265

11Lena Löfroth/Gränsvallerens Sheger (BC), SWE Reserv.264,25

12Helena Lindholm/Sörgoldens Picknick (Golden Retr.), SWE264

13Grete Thon/Chess (BC), NOR263

14Katja Kiviaho/Tending Airborne (BC), FIN262,25

15Monica R. Wickström/Kronvallaren Malte (BC), NOR262

16Aina Fatland Røine/Tyra (BC) NOR261,5

17Satu Taskinen/Tending Yep (BC), FIN Reserv.259,25

18Vinni Bou Jensen/Fuglsang`s Elton Shadow (BC), DEN257,75

19Karin Fischer Kristiansson/Vallhunden Qlura (BC), SWE254

20Anette Kristiansen/Happy-Flip (BC), NOR Reserv.250,75

21Diana Samuelsson/Tazzehagens Tazz (BC), SWE249,5

22Maria Brandel-Hagström/Vallmyra Ylle (Working Kelpie), SWE239,75

23Birgitte Bruel/Tiger (BC), DEN223,75

24Øivind Johansen/Tonedo's Supreme Luce (BC), NOR202

25Gitte Lind Olsen/Gjeruøff Love Me Tender (BC), DEN201,75

26Hanne Høedt-Rasmusesen/Colored Melody`s All I Wanted (Austr. Shep.), DEN185,75

27Kari Mølmer/Mik (BC), DEN160,75

28Bente Sørensen/Min Bedste Venn Hallie (BC), DENTrukket

Tønsberg Hundeklubb 2-3.11
Kl. Elite, 20 startende, 10 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland/Trond Morten Teigen

1Gørill Nordve/Tending Knockout "Knox" (BC)298

2Grete Thon/Chess (BC)296,5

3Monica Wickstrøm Reiersen/Kronvallaren Malte (BC)292,5

4Svein Børresen/Kronvallaren Exo (BC)281

5Marianne Jacobsen Hagen/Hugo (BC)280

6Jorunn Ludvigsen/Doublebugg (Golden Retr.)276,5

6Marianne Foss/Mira (BC)276,5

8Rikke Svele/Netti (Belgisk Fårehund Malinois)275,5

9Anniken Sol Rekstadvik/Flip's Ben (BC)263,5

10Anette Kristiansen/Happy-Flip (BC)256,5

11Øivind Johansen/Tonedo`s Supreme Luce (BC)255

12Solveig Markussen/Eira (BC)247

13Liv McDowell/Kelliegårdens Evita (BC)235

14Hilde Skjoldal/Woodshine’s Inis In Sky (Belgisk Fårehund Tervueren)234

15Tove Carlsen/Kruttlappen Ask (BC)233

16Mona Strømdal/Poecilia's Imperial Fantasy (JRT)229

17Merethe Gravdal/Tessa (BC)223,5

18Lotte Nordli/Cirka (Belgisk Fårehund Tervueren)219

19Janita Marolia/Astra Lynx (BC)177

20Renate Lund/Vassruggens Ålga Mildur (Golden Retr.)Brutt

Tønsberg Hundeklubb 2-3.11
Kl. 3, 16 startende, 6 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland/Trond Morten Teigen


1Line Bu Nilsen/Blacktorns Million Dollar Baby (Aussie)304

2Kristin Gudem/Haste (BC)297,5

3Maren Teien/Keen Kiter (BC)285,5

4

5

6

Tønsberg Hundeklubb 2-3.11
Kl. 2, 21 startende, 6 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland/Trond Morten Teigen


1Elisabeth Røysland/Echuca Dynamite Delinqent Tengel (Collie Langhår)171

2Kristin Hansen/Minnie (Blandingshund)167

3Karina Lenes/Akillies (BC)166,5

4

5

6

Tønsberg Hundeklubb 2-3.11
Kl. 1, 20 startende, 8 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland/Trond Morten Teigen


1Lotte Nordli/Nesbakkens Blink (BC)188

2Anne Kathrine Haldorsen/Copy (Golden Retriever)183

3Anne Cathrine Stange/Skogsjentas Auntie Brownie (Aussie)182

4

5

6

7

8

Fredrikstad og Omegn Brukshundklubb 19.10
Kl. Elite, 4 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Anne-Marit Traaholt


1Antonio Reynoso Lanes Grundvig/Fak’s Never Say Never (Labrador Retr.)266,5

2Gørill Nordve/Tending Knockout (BC)264,5

3Hege Andersen/Sindregardens Shankly T (BC)252

3Jorunn Ludvigsen/Doublebugg (Golden Retriver)252


Fredrikstad og Omegn Brukshundklubb 19.10
Kl. 3, 3 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Stein Feragen


1Ann-Karin Isaksen/Spar Ess (BC)295,5

Fredrikstad og Omegn Brukshundklubb 19.10
Kl. 2, ? startende, 6 med 1 pr, Dommer: Stein Feragen


1Hege Lindahl/Get Weiler’s Go Jenta (BC)182

2Solveig Bjørnstad/Allitzo Model Behavior By Valentino (Flatcoated Retriver)169

3Elise Lyftingsmo/Allitzo Unforgettable Love (Flatcoated Retriever)165,5

4Lillian Brenden/Tending Starlike (BC)162,5

5Mai-Kristin Nicolaysen/Stagedive’s Marilyn Monroe (Boxer)162

6Kristin Hansen/Minnie (Blandingshund)161

Fredrikstad og Omegn Brukshundklubb 19.10
Kl. 1, ? startende, 8 med 1 pr, Dommer: Rune Bjerkelund


1Solgunn Roarsen/High Working B C Mexico (BC)190,5

1Kari Anne Lier Hansen/Conover’s Arraks Ida (Labrador Retriever)190,5

3Jannike Hansen/High Working B C Keighley (BC)189,5

4Vivvi Ann Sneve/Milas Hepp (BC)185

5Rikke Bergh/Jaydean Nordic Blizzard (BC)175

6Kirsti Thorvaldsen/Apoletano’s Lille Love (Berner Sennen)169

7Kristin Lundin Lauritzen/Sund Stamm’s Handmade Hazard (Eurasier)162

 

Norsk Schäferhund Klub avd. Indre Østfold 12.10
Kl. Elite, 14 startende, 4 med 1 pr, Dommer: Trond Teigen


1Anne Lise Ytreberg/Kronvallaren Pondus (BC)294

2Hanne Brubak/Weemtroppens Wi-Fi (Schäferhund)276,5

3Hege Lindahl/Torpvallarens`s Juni (BC)267

4Tove Carlsen/Kruttlappen Ask (BC)262,5

5Trine Røykaas/Luke (BC)254

6Nina Maria Andersen/Snuppa (BC)214

7Jon S. Johannessen/Brakeless Ferocious Frezia (Belgisk Fårehund Malinois)212

8Anne-Marit Traaholt/Knertebo`s Optimal Onoff (Rottweiler)209

9Hilde Skjoldal/Woodshine’s Inis In Sky (Belgisk Fårehund Tervueren)207

10Berit Svenningsen/Stjernglimtens Razer (Golden Retr.)206,5

11Camilla Lyng Låche/Molly (Blandingshund)204,5

12Karin Hansen/Stjärnglimtens Quinzie (Golden Retr.)199

13Anne-Marit Traaholt/Knertebo`s Fancy (Rottweiler)164,5

14Lene Berntsen/Vance Rokcy The Black For (Mittelspitz)156

Norsk Schäferhund Klub avd. Indre Østfold 12.10
Kl. 3, 16 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Erik Brenden

1Ann-Karin Isaksen/Spar Ess (BC)292,5

2Sissel Witn Schultz/Seamist Satin Ice (Collie Langhår)277

Norsk Schäferhund Klub avd. Indre Østfold 12.10
Kl. 2, 19 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Jon Egil Fiksdal

1Hege Lindahl/Get Weiler`s Og Jenta (BC)166

2Lene Kleven/Flipperns Cash (BC)160,5

Norsk Schäferhund Klub avd. Indre Østfold 12.10
Kl. 1, 28? startende, 7 med 1 pr, Dommer: Arild Eriksen


1Lillian Brenden/Tending Starlike (BC)194

2Inger Marie Buer/Tomthult`s Opal Viking (Golden Retr.)191

3Elisabeth Isaksen/Get Weiler`s Freidig (BC) 185,5

4Maria Syltbø Opstad/Smællen Byssan Lull (Rotweiler)177

5Ranveig Westby/Faveros Iherdige Izzy (BC)170,5

6Morten Krogstad/Kvikk (Blandingshund)169

7Anne Lin Høitomt/Smira Av Alvedans (Islandsk Fårehund)160


Kragerø Hundeklubb 29.9
Kl. Elite, 6 startende, 5 med 1 pr, Dommer: Trond Morten Teigen

1Anette Kristiansen/Happy-Flip (BC)295

1Anniken Sol Rekstadvik/Flip's Ben (BC)295

3Siv Omholt/Baily (BC)278

4Jannicke Mestad/Get Weiler's Flic Flac (BC)267,5

5Lise Rose/Kronvallaren Lykke (BC)267,5


Kragerø Hundeklubb 29.9
Kl. 3, 3 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Trond Morten Teigen

Kragerø Hundeklubb 29.9
Kl. 2, 3 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Trond Morten Teigen

Kragerø Hundeklubb 29.9
Kl. 1, 8 startende, 6 med 1 pr, Dommer: Trond Morten Teigen

1Kari Gro Bangvoll/Jardy La Cense Du Balmelok (Bouvier)187,5

2Hans Kristian Halmrast/Aussie Gårdens Unfinished Tale (Australien Sheperd)181,5

3Aud Veslemøy Lindtveitstranna/Michalm`s Ebonita (Hvit gjeterhund)180

4Hanne Lotte Kalnæs/Waagbull`s Diamond (Staffordshire Bull Terrier)178,5

5Merete Roba Bakko/Diwalina`s Black Diamond Chica (Stor Puddel)172

6Maria Åmo Jerstad/Ronja (Blandingshund)170,5


Eide og Fræna Hundeklubb 29.9
Kl. Elite, 5 startende, 1 med 1 pr, Dommer: John Eigil Fiksdal

1Monika Kvernberg/Målli (BC) 271

2Jeanette Lønsethagen/Indregårdens Diva (Golden Retr.)253,5

3Nina Beate Vold/Mi-Mios Madrugada (Engelsk Springer Spaniel)249

4Linn Thevik/DKV 11 Limp-Bizkit (Australian Kelpie)239,5

5Camilla Kvernberg/Spot (BC)185,5

Eide og Fræna Hundeklubb 29.9
Kl. 3, 1 startende, 0 med 1 pr, Dommer: John Eigil Fiksdal

Eide og Fræna Hundeklubb 29.9
Kl. 2, 3 startende, 0 med 1 pr, Dommer: John Eigil Fiksdal

Eide og Fræna Hundeklubb 29.9
Kl. 1, 3 startende, 1 med 1 pr, Dommer: John Eigil Fiksdal

1Nina Beate Voll/Brynje Cassiopeia (Flat Coated Retr.)170,5

Färgelanda BHK 28.9
Kl. Elite, 3 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Bertil Hyrèn


1Rolf Johansson/Thilwhils Fidji (Hovawart)283

2Anne-Marit Traaholt/Knertebo`s Optimal Onoff (Rottweiler)265,5

3Bo Isaksson/Eyemarkers Snowie (BC)249

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 28.9
Kl. Elite, 8 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård


1Synnøve S. Matre/Dream D`Apse Et D`Ossau (Golden Retr.)278

2Siwi Endresen/Zuki (Belgisk Fårehund Malinois)254

3Urd Aadnanes/El`mambee`s Hugo Boss (Storpuddel)232,5

4Kari Ann Reistad/Gina (Belgisk Fårehund Malinois)230,5

5Anne Selland/Bøves Bingos I like chipsy (Australsk Kelpie)204

6Torbjørg Breistein/Børve Bingo’s Isy Topsy (BC)200,5

7Marianne Eloïse Williams/Kronvallaren Kry (BC)141

8Anne Turid Oftedal/Sheltibos Black Morning (Shetland Sheepdog)Disk.

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 28.9
Kl. 3, 4 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård


1Ida Anette Norheim/El-Sjoko (Cocker Spaniel)259,5

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 28.9
Kl. 2, 2 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård


1Siv Marit S. Tho/Molineux Twist (Mellompuddel)168,5

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 28.9
Kl. 1, 4 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård


1Kjellaug Selaas/Myrullens Ludvig (BC)195

2Ida Gudmundstad Horn/Myrullens Lykke (BC)180

3Cathrin Ovedal Landsvik/Searover Pax Theoden (Labrador Retr.)166

Asker Hundeklubb 22.9
Kl. Elite, 8 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård


1Elisabeth Isaksen/Torpvallarens August (BC)257,5

2Jorunn Ludviksen/Doublebugg (Golden Retr.)220,5

3Nina Wisnes/Schäfermarkens`s Birka (Schäferhund Normalhår)209

4Siv Heidi Hamsund/Ryeng`s Dark Lady (Stor Puddel)208

5Jon S. Johannessen/Brakeless Ferocious Frezia (Belgisk Fårehund Malinois)197

6Marit Winge/Work of Tims`s Miss Molly (Flat Coated Retr.)180,5

7Helene Berglund/Fantins Whinny (Eng. Springer Spaniel)177,5

8Helge Holmin/Kahill`s Man In The Mirror (Eng. Springer Spaniel)101,5

Asker Hundeklubb 22.9
Kl. 3, 5 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård


 

NKK Rogaland, Stavanger 15.09

Kl. Elite, 24 startende, 10 med 1 pr, Dommer: Stein Feragen

 

 

1Hege S. Bakke/Ytrelia`s Yatzy (BC)298

2Line F. Frøystad/Harry-Pepper (BC)295,5

3Aina Fatland Røine/Tyra (BC)290

4Aina Fatland Røine/Kylie (BC)285,5

5Grete Thon/Chess (BC)284,5

6Monica Wickstrøm Reiersen/Kronvallaren Malte (BC)284

7Øivind Johansen/Tonedo`s Supreme Luce (BC)276

8Jannicke Mestad/Get Weiler's Flic Flac (BC)264,5

9Eva Trasti/Lord (BC)260,5

10Torbjørg Breistein/Børve Bingo’s Isy Topsy (BC)256,5

11Synnøve S. Matre/ Dream D`Apse Et D`Ossau (GR)251

12Siv Svendsen/Vips (BC)250,5

13Synne Meling Nåmdal/Peik (Blandingshund)248

14Anniken Rekstadvik/Flip's Ben (BC)245,5

15Anne Cecilie Eide/Sindregardens Nicky R (BC)242,5

16Svein Børresen/Kronvallaren Exo (BC)239

16Anette Kristiansen/Happy-Flip (BC)239

18Gørill Nordve/Tending Knockout "Knox" (BC)238

19Kristin Sola/Somollis Mi-Nellie (BC)218,5

20Kari Aspøy/Somalis Iggy- Pop (BC)212,5

21Judith Beate Stenehjem/Hotnspicy That's The One (BC)207,5

22Helena Stokka/Kronvallaren Omega (BC)198,5

23Elin Gjersdal/Cindy (Blandingshund)188

24Lillian Brenden/Tending Jynx "Lille My" (BC)ikke møtt

Stovner Hk 1.Sept

Dommere alle klasser:A.Berntsen/E.Brenden

Lp1,15 møtt, 6 m/1.premie

 

1.pl Mette Kindlistuen/Kronsæters Anette. 183

2.pl Kristin Hansen/Minnie. 174

3.pl Lorange Edseth /Ivo Caprino. 171,5

4.pl Bente Davidsen /Akersborg Born in Drammen. 164,5

5.pl Fod?/Fanny. 163,5

6.pl Benedic Jonsebråten/Dynnastuens Crazy Fiona. 162

Lp2,Ingen m/1.premie

Lp3,7 møtt,2 m/1.premie

1.pl Cathrine Christiansen/Izgaras Calle. 261

2.pl Kari Cecilie Hagen /Pepperjacks Adriana. 259

Lp-Elite,20 påm,4 m/1.premie

1.pl Anne Lise Ytreberg/Kronvallaren Pondus. 282.5

2.pl Gøril Nordve/Lucky. 271

3.pl Tove Carlsen/Kruttlappen Ask 263,5

4.pl Solgunn Roarsen /Pluto. 257

5.pl Hege Andersen /Sindregårdens Shankly 253

6.pl Emilie Prytz/Nicie. 243,5

7.pl ViviAnn Sneve /Aracnoforums FaboFerares. 242,5

8.pl Berit Svenningsen /Stjernglimtens Razer. 232,5

9.pl Gøril Nordve/Tending Knockout. 231

10.pl Hilde Hov/Tromhults Dione. 228,5

11.pl Hege Lindahl /Torpvallarens Juni. 228,5

12.pl Trine Røykaas/Luke. 206

13.pl Toril Sletner/I-Lexie av Lisgård. 205.5

14.pl Marit Winge /Work of time Miss Molly. 205

15.pl Ann Kristin Moen /Borderbys Cosy Cascada. 197

16.pl Irene Engen /Brakeless Fierce Force. 194,5

17.pl Helene Berglund /FantinsWhinny 187

18.pl Kim Andre Pedersen /Kiss. 171

19.pl Lene Berntsen /Vance Rokcy The Black For 159

20.pl Nina Marie Andersen /Snuppa. 133

Ølen Etne Vindafjord Hk 29.Aug

Dommer alle klasser:Elin Dahl

Kl 1,7 møtt,4 med 1.premie

1

Kjellaug Selsaas

Myrullens Ludvig

195.0

2

Siv Marit S Tho

Molineux Twist

178.0

3

Marthe Sjølyst

Lindjax Introducing Action

168.0

4

Ida Gudmundstad Horn

Myrullens Lykke

161.0

Kl 2,2 møtt,1 med 1.premie

 

1

Marianne Gjøvåg

Fagayas Chanel Von

181.0

2

Astrid W Ellefsen

Rugdelias Rzm Stuck

166.5

Kl 3,Ingen med 1.premie

Klasse elite, 8 møtt

1

Synnøve Matre

Dream d’Aspe & d’Oussau (gr)

299.5

2

Torbjørg Breistein

Børve Bingo’s Isy Topsy (bc)

296.5

3

Siwi Endresen

Zuki (malle)

280.0

4

Jannicke Mestad

Get Weilers Flic Flac (bc)

273.0

5

Anne-Turid Oftedal

Sheltibo’s Black Morning (sheltie)

270.0

6

Judith Beate Stenehjem

Hot’n Spicy That’s the One (bc)

259.5

7

Kari-Ann Reistad

Gina (malle)

251.0

8

Astrid Reinertsen

Myrullens Kaptein Uno

243.5

Nkk Bjerke 25.Aug

Dommere Elite:Jon E Fiksdal/Øystein Ødegård

40 påmeldt,32 møtt

1.pl Line F.Frøystad m/Harry Pepper 308p

2.pl Aina F.Røine m/Tyra 296,5p

3.pl Grete Thon m/Chess 289.5p

4.pl Monica W Reiersen m/Malte 284.5p

5.pl Øivind Johansen m/Luce 283.5p

6.pl Anne Lise Ytreberg m/Pondus 282.5p

7.pl Hege S Bakke m/Yatzy 279.5p

8.pl Jannicke Mestad m/Flic 278.5p

9.pl Siv Svendsen m/Vips 276p

10.pl Elisabeth Isaksen m/August 274p

11.pl Lillian Brenden m/My 267p

12.pl Ann C Eide m/Nicky 266p

13.pl ? m/Topsy 265.5p

14.pl Trond Brustad m/Bajas 264p

15.pl Eva Trasti m/Lord 261.5p

16.pl Aina F.Røine m/Kylie 260.5p

17.pl Nina Basma m/Glød 247.5p

18.pl Solgunn Roarsen m/Pluto 243.5p

19.pl Svein Børresen m/Exo 238.5p

20.pl Hege Anderssen m/Shankly 236.5p

21.pl Kristin Hauger m/Heidi 225p

22.pl Gørill Nordve m/Knox 220p

23.pl ? m/The One 218p

24.pl Monica Kvernberg m/Dålli 211p

25.pl Emilie Prytz m/Niceie 205p

26.pl Vivi Ann Sneve m/Fabo 194.5p

27.pl Kim Pedersen m/Kiss 185p

28.pl Janita Marolia m/Lynx 182p

29.pl Trine Røykås m/Luke 179.5p

30.pl Nina Andersen m/Snuppa 176p

31.pl ? m/Molly 150p

32.pl ? m/Petter 126p

Brutt:Ellen Alexander m/Chanti og Synnøve Matre m/Dream

Trukket:Kjallaug m/Flis,Maren m/Amira,Antonio m/Akasha,Anette m/Flip,Chatrine m/Cobbie og Astrid m/Krutt

Lp 3,13 påmeldt,3 med 1.premie

Dommer:Roar Holmen

1.pl Anniken Sol m/Flip's Ben 277,5p

2.pl Hege Johnsen m/Herman 270p

3.pl Liz Rognstad m/Holly 262p

Hønefoss Hk 18.Aug

Lp1,Dommer:Ø.Ødegaard,16 påm,2 m/1.premie

1.pl Maiken Borgersen m/Noticeable All My Lovin 176p

2.pl Heidi Gjerstad m/Bondekonens Does Livlige 166p

Lp2, Dommer:A.Eriksen,15 påm,4 m/1.premie

1.pl Heidi Nordby m/Vestpolen's Don Zappo 170p

2.pl Ingrid Soleim m/Centa 166p

3.pl Anne Elisabeth Herøy m/Whyalla's Ida 164.5p

4.pl Anne Britt Dahl m/Aplicado Thunder Road 163p

Lp3,Dommer:A.Eriksen, 9.påm,2 m/1.premie

1.pl Kristin Natås Hauger m/Somollis Inez 282.5p

2.pl Tommy Haukeland m/Minipina's Damn Goodn Rea 266p

Lp-Elite,Dommer:Ø.Ødegaard,7 påmeldt,4 m/1.premie

1.pl Else Helene Nesset m/Jannoffs Energiske Ciao 282p

2.pl Øivind Johansen m/Luce 278.5p

3.pl Monica W.Reiersen m/Malte 262.5p

4.pl Emilie Prytz m/Niceie 257.5p

5.pl Karin Hansen m/Stjärnglimtens Quinzie 213.5p

6.pl Tove Carlsen m/Kruttlappen's Ask 180p

6.pl Marit Winge m/Work Of Time's Miss Molly 180p

Nidaros Hundekl 11.Aug

Dommer alle klasser:Per Eigil Gylland

Lp1,antall møtt 6,3 m/1.premie

1.pl Aida Elise Nesset m/Coskun 180.5p

2.pl Arnhild Willumsen Meidal m/Fingerprint's Ile Saint-Louis 177p

3.pl Cathrine Olaussen Overvik m/Begora's Snøras 160.5p

Lp2,

Ingen med 1.premie

Lp3,1 med 1.premie

1.pl Marianne Berger m/Borderhaugen's Shivaz 257.5p

Lp-Elite,2 møtt,1 m/1.premie

1.pl Hege Gåsterud m/Akersborg Pixi 293p

2.pl Linn Thevik m/Limp-Bizkit 246.5p

Florø Hundeklubb 4.Aug

Lp-Elite

Dommer:John Egil Fiksdal

Antall påmeldt 3,3 stk møtt,1 m/1.premie

1.plUnni HøyerOlebjørks Masodik Mekkora (Ny Lp Champion,Lp Norge Gratulerer)262.5p

2.plTommy HaukelandMinipia's Cerar Copycat204.5p

3.plRoger IgelkjønWoodshine's Nun-De-Wa129.5p

Norsk Eurasier Klubb 13.Juli

Dommer:Arild Berntsen

LP-Elite,7 påmeldt,3 med 1.premie

1.plGørill NorveKnox274p

2.plAnne MadsenSkippy261.5p

3.plHege M AndersenShankly260.5p

4.plVivi A SneveFabo243.5p

5.plKim PedersenKiss224p

6.plAntonio L GrundvigAkasha218.5p

7.plMorten LarsRuffen212p

Nkk Tr.Heim 7.Juli

Dommer:Jon G Olsen

LP-1,12 påmeldt,4 med 1.premie

1.plMonika DrevlandDantos Omega179.5p

2.plKari KrogstadHöglandos Heikke170.5p

3.plLene Wang RohdenFurukollens Absolute Action166.5p

4.plIrene Perda GravoFrerub's Aro165p

LP-2,9 påmeldt,1 med 1.premie

1.plEirin Lundamo DahlPromotion Aprilia Tuono175p

LP-3,5 påmeldt,1 med 1.premie

1.plLene Wang RohdenBarroco’s Unbelievable256p

LP-Elite,20 påmeldt,9 med 1.premie

1.plGrete ThonChess289p

2.plLillian BrendenLille My287.5p

3.plMonica W.ReiersenMalte281p

4.plAnette KristiansenFlip278.5p

5.plAnne Cecilie EideNicky277p

6.plØivind JohansenLuce265p

7.plJanita MaroliaAstra Lynx264p

8.plMonica Beate KvernbergMålli261.5p

9.plAnnina Nurmikivi (Finland)Redadict Dandy Duck258p

10.plCathrine StrålsundCobbie255.5p

11.plHege S BakkeYatzy250p

12.plTrond BrustadBajas249p

13.plSvein BørresenExo242p

14.plTarja Melakari (Finland)Tending Jetblack241p

15.plEva TrastiLord225p

16.plKati Salonen (Finland)Red Nose Turbo Simba203p

17.plCamilla Beate KvernbergSpot179p

18.plHege T KristiansenXena175p

18.plLinn ThevikLimb-Bizkit175p

20.plHege GåsterudAkersborg Pixie148p

Hamar og omegn hundeklubb 30.06.2013

LP-1,27 påmeldte,25 møtt, 5 med 1. premie. Dommer: Stein Feragen

1.plAase,Martha CeciliaCesar184p

2.plSegalstad,Siri HRockhound's Diamond176.5p

3.plLan Hansen,NoraRewyrs Grom176p

4.plLyftingsmo,EliseAllizto Unforgettable Love174p

5.plGundersen,PetterKaia160p

LP-2,17 påmeldt,13 møtt,3 med 1. premie. Dommer: Rune Bjerkelund

1.plGrandalen,IsabellaSjakk-Matt174p

2.plBrustad,TrondDoubleuse Golden Star169p

3.plStrander,StineGråsiskas Virvelvind168.5p

LP-3,12 påmeldt, 9 møtt, 3. med 1. premie. Dommer:Øystein Ødegaard

1.plRøykaas,TrineLuke271p

2.plJohnsen,HildeGet Weiler's Fus262.5p

3.plJohnsen,HegeMyrullen's Lille Herman257p

Elite-Lp,11 påmedt,10 møtt,1 med 1. premie. Dommere. Rune Bjerkelund og Øystein Ødegaard

1.plPrytz,EmilieNiceie263p

2.plFeet,Else HeleneJannoff's Energiske Ciao231.5p

3.plStrålsund,Cathrine Akersborg Cobbie226.5p

4.plSneve,Vivi AnnArcanorums Fabo Fareraz217.5p

5.plBjørnsengen,ØysteinIndragårdens Fight200p

6.plMadsen,Anne MSkippy192.5p

7.plTraaholt,Anne-MaritKnertebo's Optimal Onoff177p

8.plBente AschimBirk166p

9.plMoen,Ann KristinBorderby`s Cosy Cascada137.5p

10.plMoen,Line Sort Guld Beira MarBrutt

 

Norsk Schäferhundkl avd oppland 29.Juni

LP-1,20 påmeldt,16 møtt,4 m/1.premie

Dommer:Øystein Ødegård

1.plElise Lyftingsmo

Allizto Unforgettable Lov

172p

2.plHofstad Sten/NikolaiSchutzholmens Number One171.5p

3.plSegalstad,SiriRockhound's Diamond168.5p

4.pl Feragen,SteinFlatnews Little Miss Suns160p

LP-2,12 påmeldt,11 møtt,1 m/1.premie

Dommer:Øystein Ødegård

1.plDoubleuse Amazing Star Berg, Tone Merete173.5p

LP-3,10 påmeldt,9 møtt,ingen med 1.premie

Dommer:Anne-Marit Traaholt

LP-Elite,10 påmeldt,9 møtt,1 m/1.premie

Dommer:Anne Marit Traaholt

1.plPrytz, EmilieNiceie269.5p

2.plMadsen, Anne MSkippy228.5p

3.plStrålsund, Cathrine Akersborg Cobbie221.5p

4.plBjørnsengen, ØysteinIndragårdens Fight214p

5.plAschim,BenteBirk203.5p

6.plBerglund,HeleneFantins Whinny190p

7.plIsaksen,ElisabethTorpvallarens August179p

8.plCarlsen,ToveKruttlappen Ask160.5p

9.plMoen,LineSort Guld Beira Mar148.5p

Norsk Retriverklubb avd Bergen & Omegn 29.Juni

Dommer:Elin Dahl

LP-1,5 møtt,2 m/1.premie

1.plIngrid AasgårdJackpot Av Vikholmen164.5p

1.plAnne GramsStumne Chicka164.5p

LP-2,2 møtt,1 m/1.premie

1.plTony RaknerGet Weiler's Frisco179.5p

LP-3,2 møtt,ingen med 1.premier

LP-Elite,Ingen påmeldt

Nkk Bergen 22.Juni

Dommer Arild Eriksen

LP-1,4 påm,1 m/1.premie

 

1.plTina VikseKanjans Rikke185p

LP-2,? påm,1 m/1.premie

1.plIda Anette NorheimEl Sjoko189p

LP-3,3 påm,1 m/1.premiering

 

1.plSilje S MadsgårdBørves Bingo's I Like Agira286p

LP-Elite,13 påm,12 stk møtt,5 m/1.premie

1.plHege S.BakkeYtrelias Yatzy297.5p

2.plØivind JohnsenLuce292p

3.plGrete ThonChess289.5p

4.plSynnøve MatreDream269p

5.plAnette KristiansenFlip262p

6.plCathrine StrålsundCobbie253p

7.plAnne SellandJenka241.5p

8.plElisabeth IsaksenAugust240p

9.plAnn Cecilie EideNicky236p

10.plJudith Beate StenehjemLillemor222.5p

11.plThorbjørg BreisteinTopsy222.5p

12.plRoger IgelkjønnMali190p

Nkk Tromsø 16.Juni

Dommer Tanja Hulsund

LP-Elite,4 påm,2 m/1.pr

1.plEva Liz AandalKhemosabi's MJ's Smooth Criminal280p

2.plMarianne LinnoitajantieFlat Power Criminal Intent (Fin)270p

3.plLiv Torunn JohansenKia-

4.plSuvi PelloTending Allight Ratavaara (Fin)-

Eds BHK 15.Juni

Dommer:L.Andreasson

Lp-Elite,4 påm,3 stk med 1.premie

 

1.plRolf JohansonThilwhil's Fidji296p

2.plBo IsakssonEyemarker's Snowie271p

3.plAnne-Marit TraaholtKnertebo's Optimal Onoff269p

4.pl??-

Norsk Schäferhund klubb.Avd Indre Østfold 9.Juni 2013

LP-1

Dommer:Øystein Ødegård

 

9 stk påmeldt,4 m.1 premie

1.plHege LindahlGet Weiler's Go Jenta187.5p

2.plSiri H SegalstadRockhound's Diamond176p

3.plTherese MyrhaugMerjano's Hippy Hippy Sha173p

4.plKristin KarlsenWelincha's Faiza168p

LP-2

Dommer:Elisabeth Isaksen

 

8 stk møtt,2 m 1.premie

1.plKristin N HaugerSomollis Inez183.5p

2.plAnn Karin IsaksenSpar Ess180.5p

LP-3

Dommer:Øystein Ødegård

 

3 stk møtt,1 m 1.preime

1.plHege JohnsenMyrullens Lille Hermann297p

LP-Elite

Dommer:Elisabeth Isaksen

 

3 stk møtt,0 m 1.premie

1.plKristin N HaugerKronvallaren's Jaffa209.5p

2.plHege LindahlTorpvallaren's Juni197p

3.plJan JohannessenBrakeless Ferocious Frezi137.5p

Norsk Dobermann Klubb 9.Juni

Dommer Terje Haugen

Lp-Elite

1.pl Grete Thon m/Chess 297.5p

2.pl Svein Børresen m/Exo 283p

3.pl Øyvind Johansen m/Luce 259p

Sandefjord Hk 8.Juni

Dommer:Terje Haugen

Lp-Elite

1.pl Grete Thon m/Chess 290,5p

2.pl Øivind Johansen m/Luce 282p

3.pl Svein Børresen m/Exo 276p

Norsk Belgisk Fårehundkl,Nesbyen 8.Juni

Dommer:Arild Berntsen

LP-1,2 påmeldt,1 m/1.pr

1.plNina HunderiGjeterguten Alexander Armas168.5p

LP-2,2 påm,1 m/1.pr

1.plStine RekdalKronvallaren's Thelma170.5p

LP-3,6 påmeldt,1 m/1.pr

1.plRune LangårdLady274p

LP-Elite,2 påm,1 stk møtt

1.plDrågenLufalivas Barchetta214p

Hønefoss hk 4.Juni 2013

Dommer:Arild Berntsen

LP-1 13.påmeldt,4 med 1.premie

 

1.plInger Lind-BergsliKingsforest Prince of o171p

2.plCatharina EngebretsenCamp Alphas Blue Diamond170.5p

3.plMarianne Elise MethiBlue Fant Dakota165.5p

3.plCecilie Asp GrøvdalNala165.5p

LP-2 6.påmeldt,3 med 1.premie

 

1.plGerd HallingbySolsvingens Coretto171.5p

2.plEgil LomsdalenTod166.5p

3.plLiz RognstadGet Weilers Game On164.5p

LP-3 8.påmeldt,2 med 1.premie

Dommer:Svein G.Rønning

 

1.plLinda StubsjøenTræets Mezz272.5p

1.plJeanette HattebergDeepeyes Talia Al Ghul I272.5p

LP-Elite 5.påmeldt,1 med 1.premiering

 

1.plAnne HerøyHyzz Henna261.5p

2.plAnne MadsenSkippy247p

3.plØystein BjørnsengenIndragårdens Fight237.5p

4.plLine MoenSort Guld Belra Mar213.5p

5.pMona StrømdalPoecilias Imperial FantaIM

NORGESMESTERSKAPET NKK DRAMMEN 2.JUNI 2013

 

GULL GIKK TIL LINE.F.FRØYSTAD M/HARRY PEPPER

SØLV GIKK TIL SIV SVENDSEN M/VIPS

BRONSE GIKK TIL MONICA.W.REIERSEN M/MALTE

LP NORGE GRATULERER.

Fullstendig resultatliste fra NM

1.plLine.F.FrøystadHarry Pepper296.5p

2.plSiv SvendsenVips287.75p

3.plMonica.W.ReiersenKronvallarens Malte275p

4.plTrond BrustadDoubleuse Cloud Berry273.75p

5.plHege Schea BakkeYtrelias Yatzy272.75p

6.plMaren Helene TeienAmira269p

7.plAina Fatland RøineTyra266.5p

8.plAnete KristiansenHappy-Flip263.5p

9.plGrete ThonChess260.75p

10.plAnne Lise YtrebergKronvallarens Pondus258.5p

11.plSvein BørresenKronvallarens Exo256p

12.plØivind JohansenTonedos Supreme Luce228.5p

13.plKristin Natås HaugerKronvallarens Heidi226.5p

14.plEmilie PrytzNiceie202.25p

15.plKjellaug SelsaasMyrullens Junior FlisDisk

Nkk Drammen, NM kvalik, rankingstevne og Gerastevne

Eliteklasse

(foto lånt fra Line)

(foto lånt fra B. Asckim)

1. Harry Pepper / Line F. Frøystad 310

2. Chess / Grete Thon 302

3. Tyra / Aina F. Røyne 299,5

4. Tonedos Supreme Luce / Øivind Johannesen 296

5. Ytrelias Yatzi / Hege Bakke 295.5

6. Kronvallaren Malte / Monica Wickstrøm 295

7. Happy Flip / Anette Kristiansen 294

8. Amira / maren Teien 293.5

9. Vips / Siv Svendsen 288

10. Nicie / Emilie Prytz 285

10. Doubleuse Cloudberry / Trond Brustad 285

10. Kronvallaren Heidi / Kristin Hauger 285

13. Kronvallaren Pondus / Anne Lise Ytreberg 282,5

14. Kronvallaren Exo / Svein Børressen 281,5

15. Myrullens Junior Flis / Kjellaug Selsaas 272

______ de over går NM imorgen_________

16. Cozagans Cowboy Macenzie / Jannike Bjørnebakken 268,5

17. Kronvallaren Im Amy / Andreas Haugland 262

18. Kylie / Aina Røine 260,5

19. Pluto / Solgunn Roarsen 245,5

20. Børves Bingos Isi Topsy /Torbjørg Breistein 243

21. Tending Jynx / Lillian Brenden 236.5

21. Sindregårdens Shankly / Hege Andersen 236,5

23. Kiss / Kim Pedersen 235

24. Kelliegårdens Evita / Liv Mc Dowell 234,5

24. Torpvallaren August / Elisabeth Isaksen 234,5

26. Myrullens Jenka / Anne Selland 233

26. HotnSpicy Thats The One / judith Stenehjem 233

28. Akersborg Cobbie / Cathrine strålsund 232.5

29. Brukshundens Fame Caramel / Anne-Berit Heiereng 229,5

30. Dream Daspe Et Dosseau / Synnøve Matre 228

30. Kronvallaren Marvin / Rosita Johansen 228

32. Despina Galdr / Hege Bakke 226

33. Red Rub / John Henriksen 224,5

34. Faks Neversay Never / Antonio R. Lanes 213

35. Vikevannets Helios Zita / Ørjan Pedersen ( Silje) 207,5

36. Kip / Tine Zapfe Andersen 206,5

37. Snuppa / Nina Marie Andersen 200,5

38. Chanterelle Bleu De la Vi / Ellen Alexander 193

39. Blacknecs Bera / Vivi Kristin Nilsen 173

40. Knertebos Optimal OnOffs / Anne Marit Traaholt 171,5

41. Astra Lynx / Janita Marolia 170

42. Heierås Kela / Sissel Nordeng 146

43. Happy Birdhunters Prince / Gro Birkeland 139

44. Somollis Mi Nellie / Kristin Sola disk

45. Vassungens Ålga Mildir / Renate Lund disk

8 ekvipasjer ikke møtt

Nidaros BHK 26.Mai 2013

Dommer:Leif-Arne Olsen

LP-ELITE

1.plSøkkjelias Turbo EmilElisabeth Stene275p

2.plLeonardas Driftige Nemi Anders Svare267p

3.plGeminero`s Hærlie Freia (Ny Norsk Lp Ch,Lp Norge Gratulerer)Eli Ringseth260p

 

OODK 25.MAI 2013

LP-1 Dommer Erik Brenden (13 stk møtt,4 med 1.premiering)

1.plLange, ÅseAquamanda's Paladin181.5p

2.plKarlstad, LeneNiqila's Chamonix174.5p

3.pl

Pro Koivisto, Susan

Flora Fabulosa Del Corazo170p

4.plSønstabø, MarieRed Joy's Fifi Forgetmeno164.5p

LP-2 Dommer Finn-Terje Skyrud(6 stk møtt,2 med 1.premiering)

 

1.plLiz.B.RognstadGet Weiler's Game On163.5p

2.plUnni.K.Berge

Synnfjell's Blushing Frid

162p

LP-3 Dommer Erik Brenden (9 stk møtt,2 med 1.premiering)

 

1.plSteinmo, HanneSchanderulven's Miehkki260p

2.plRøykaas, TrineLuke257p

LP-ELITE Dommer Finn Terje Skyrud (7 stk møtt,3 med 1.premiering)

 

1.plMaren.H.TeienAmira287p

2.plAtris.B.WillersrudRiver Fox G'aski Av Gine275p

3.plEmilie PrytzNiceie266p

4.plCathrine StrålsundAkersborg Cobbi242.5p

5.plLiz RognstadKronvallarens Itzy Bitzy231p

6.plRosita JohansenKronvallarens Marvin217p

7.plAnn Kristin MoenBorderby's Cosy Cascada194p

ØEVHK 22.Mai 2013

Dommer:Terje Haugen

Lp-1

Ingen med 1.premiering

Lp-2 (3.stk møtt,2 med 1.premiering)

1.plSynnøve Ina GlinjeMihn-Lemoni171p

2.plMarit KlausenSkessa166p

LP-3 (3.stk møtt,en med 1.premiering)

1.plAnne SellandBørve Bingo’s I Like Chipsy 259.5p

LP-ELITE (7.møtt)

1.plSynnøve MatreDream d’Aspe & d’Oussau294.5p

2.plHelene StokkaOmega264p

3.plAstrid Weider Ellefsen Blink250p

4.plTorbjørg BreisteinBørve Bingo’s Isy Topsi 240p

5.plKari Ann ReistadBrakeless Angina Pectoris229.p

6.plGro V BirkelandHappy Birdhunters Princess220.5p

7.plJudith Beate StenehjemHot’nSpicy That’s the One147p

Norsk Berner Sennenhund Klubb 18.Mai 2013

Dommer:Stein Ole Nergaard

LP-1 (10 stk påmeldt,10 stk møtt,3 med 1.premie)

 

1.plPetter Johnsen Tixi183,5p

2.plVigdis LehnWillie167p

3.plRune LangårdCamp Alpha's Baronesse Beatrice161p

LP-2 (4.stk påmeldt,3 stk møtt)

Ingen med 1.premiering

LP-3 (3.stk påmeldt,3.stk møtt,1 med 1.premiering)

1.plRune LangårdLady271p

LP-Elite (2.stk påmeldt,1 stk møtt)

1.plEva TrastiLord220.5p

Norsk Schäferhund klubb avd Oppland 11.Mai 2013

Dommer:Arild Berntsen

Lp-1 (10 stk påmeldt,4 med 1.premie)

 

1.piTone Merete BergDoubleuse Amazing Star187.5p

2.plRandi HansenRomi's Penny Lane184p

3.plGretha W. LaeskogenN SE VCH Mementos Romans174p

4.plBodhild K. ØibakkenBH Vangteigen's Era163.5p

Lp-2 (5 stk påmeldt,2 med 1.premie)

 

1.plBritt HåviBH Romi's Odi179p

2.plBente Hansen SchæferBH Bjørnulvs P-Zeren165.5p

Lp-3

Ingen med 1.premiering

Lp-Elite (4.stk påmeldt,en med 1.premiering)

 

1.plGuri Kårvatn SchæferBH Veemtroppens Ælli282.5p

2.plLine Moen FlatN VCH BCH Sort Guld Beira Mar240.5p

3.plUnni HøyerAkita215.5p

4.plLise-Lotte GundersenCathio's Blue Shadow197.5p

Nannestad og Omegn Hk 9.Mai

Dommer A.Ber

 

Lp-Elite

1.pl Vivi Ann SneveArcanorums Fabo Farez268,5p

2.pl Anita Galtung NilsenDoubleuse Harrier261p

3.pl Unni HøyerOljebjørks Masodik Mekkora259,5p

4.plØystein BjørnsengenIndrsgårdens Fight259p

5.plAnne Lise YtrebergKronvallaren Pondus257p

6.plTove CarlsenKruttlappen Ask254p

7.plAstrid WillersrudRiver Fox Gaski Af Gine242p

8.plKristin Natår HaugerKronvallaren Jaffa235,5p

9.plHelene BerglundFantis Whinny234,5p

10.plBerit SvenningsenStjernglimtens Razer227,5p

11.plLine MoenSort Guld Beira Mar218p

12.plTone HøylandPolar Circus Ronaldo188p

13.plHilde HovTindraBrutt

Nkk Ålesund 5.Mai

Dommer:Erik Brenden

(Det var dessverre for dårlig kvalitet på bildene som ble sendt inn)

Lp-1

1.plVibecke CarlssonVangteingen's Eloke193.5p

2.plStine BøeXkumle X-faktorer Av Hise161.5p

3.plVeslemøy HovdenRypdals Var160p

Lp-2

1.plAina DybdahlPia?

Lp-3

1.plRune LangårdLady259p

Lp-Elite

1.plAnn Cecilie EideSindregårdens Nicky R271.5p

2.plAntonio R. Lanes GrunvigFak's Neversay Never242p

3.plStine HøkeliBonus215.5p

4.plMonica B. Kvernberg Målli210.5p

5.plCamilla B. KvernbergSpot152.5p

6.plEva TrastiLordBrutt

Arendal og Omegn Hk 2.Mai

Dommer:Per E Gylland

LP-1

1.plAnne Britt Dahl Aplicado Thunder Road185,5p

2.plAnnette Booth Beyo-Bel Cute Ziva To Asali175p

LP-2

Ingen med 1.premie

LP-3

Ingen med 1.premie

Lp-Elite

1.plAnette Kristiansen Happy Flip297,5p

2.plLise Rose Kronvallaren Lykke277p

3.plGudrun Tønnesøl RystadLufaliva`s Chip Foose259p

4.plJannicke Mestad Get Weiler`s Flic Flac255,5p

5.plIrene Sørsvann Andjøh`s Sacha Jones244,5p

6.plSølvi Eyde Olsen Maiky196p

Moss & Omegn Hk 1.Mai

(Mangler innsendte resultater for Lp 1-2 og 3)

LP-Elite

Dommer:Johnny Halvorsrud

1.Pl Maren TeienAmira290,5p

2.Pl Trond BrustadDoubleuse Cloudberry279,5p

3.Pl Hege AndersenSindregardens Shankly269p

4.Pl Anne Lise YtrebergKronvallaren Pondus241,5p

5.Pl Kim PedersenKiss236p

6.Pl Cathrine StrålsundAkersborg Cobbie232p

7.Pl Ellen AlexanderChanterelle Bleu De La Vie Pastoral228p

8.Pl Kristin HaugerKronvallaren Heidi215p

9.Pl Hege LindahlTorpvallaren's Juni210,5p

10.Pl Gudrun RystadLufalia's Chip Foose208p

11.Pl Lise RoseKronvallaren Lykke143p

Resultater SBK Stavanger 28.April 2013

Dommer:Terje Haugen

Lp-1

Ingen med 1.premie

Lp-2

1.plKatinka MobergBamse175p

Lp-3

Ingen med 1.premie

Lp-Elite

1.plAina RøineKylie305p

2.plKari AspøyIggy-Pop169,5p

Resultater - NRK avd. Vestfold, lydighetsstevne 27.april 2013

Klasse112 møtt

1Carol Jorid Norfolk m/ Izgara's Dreaming Mitcha185,5

2Ann Ekenes m/ Milli176,5

3Anne Lise Rolsdorph m/ Reducks Personliga Person158

Klasse 25 møtt

1Helene Harrkjerr Gravdahl m/ Rådeskogen's First Temptation175

2Ingrid Soleim m/ Centa165

3Lill Tove Frantzhus m/ Regadog's little Luxury146,5

Klasse 310 møtt

1Marianne Jacobsen Hagen m/ Hugo304,5

2Solveig Markussen m/ Nesbakkens Eira265

3Anita Mandt Bartholsen m/ Deepeyes Seduced By Its Power259,5

Klasse Elite7 møtt, Dommer Gylland

1Grete Thon m/ Chess299,5

2Monica Wickstrøm m/ Kronvallaren Malte297,5

3Øivind Johansen m/ Tonedo's Supreme Luce294

4Svein Børresen m/ Kronvallaren Exo280

5Tove Carlsen m/ Kruttlappen Ask251

6Anita Mandt Bartholsen m/ Mingus217,5

7Marit Winge m/ Work Of Time's Miss Molly211

Norsk Rottweilerklubb, Kongsberg 270413.

Dommer alle klasser: Elisabeth Isaksen.

Kl 1: Ingen 1-premier

Kl2:

1.Kari Haugerud m/Dynnastuen's Ball And Biscuits. Rottweiler 178,5

2.Kathrin Myhra m/AD Kimura's Poppins. Rotweiler 165

3.Rune Karlsen m/Willacarras Blue Drifter. AustCattledog 162

4.Heidi Therese Bjørnflaten m/BH Azravi's Rado. Rottweiler 160,5

Kl3: Ingen 1-premier

Elite:

1.Kim Pedersen m/Kiss. Border Collie 279,5

Norsk og Svensk lydighetschampionat - lpnorge gratulerer

2.Mona Strømdal m/Poecilia's Imperial Fantasy. Jack Russel Terrier 244

3.Hege Andersen m/Sindregardens Shankly T. Border Collie 221

4.Lise-Lotte Gundersen m/Catchio's Blue Shadow. Cocker Spaniel 186,5

5. Berit Halvorsen m/Bernweiler's Whisky. Rottweiler. BRØT

 

Nschklubb avd haugaland 21.4

Klasse 1- 7 påmeldt,7møtt, 2 m/1pr

1.Marthe Sjølyst m/ Action (malle)- 178,5p

2.Camilla Munch Jacobsen m/Indi(rotwailer) -167,5p

Klasse2- 2 møtt,1m/1pr

1. Anne Selland m/Tex(bc) -167

Klasse3- 2møtt,1m/1pr

1. Torhild Hanssen m/Malin(malle)- 272,5

Klasse elite-7påmeldt,5møtt, 3 m/1pr

1.Kjellaug Selsås m/Flis- 262p

2.Synnøve Matre m/Dream- 261p

3. Astrid Reinertsen m/Uno- 256,5p

Horten Hundeklubb 21/04-13.

Kl1: Dommer Arild Eriksen

1. Ingrid Soleim m/ Centa BC 186.

2. Carol Jorid Norfolk m/Izgara's Dreaming Mitcha. tervueren 179

3. Elin Berntzen m/ Catoma's Quick Stepping Nova. ShetlSheep 176,5

4. Linn Gareid m/Vestvang's Cha Dizzi. Vorsterhund 171,5

Kl2: Ingen 1-premier

Kl3. Dommer Arild Eriksen

1. Maianne Jacobsen Hagen m/Hugo. BC 306

Elite: Dommer Terje Haugen

1. Øivind Johansen m/Tonedo's Supreme Luce 309,5

2. Grete Thon m/Chess 293,5

3. Svein Børresen m/Kronvallaren Exo 291,5

4. Liv McDowell m/Kelliegårdens Evita 276

. Hege Andersen / Shankley (bc) 243

Kim / Kiss (bc) 215

Lise Rose med Kronvallaren Lykke. BC

Laila Johannessen med Ravneberget's Idun. GR Hun brøt.

Berit Halvorsen med bernweiler's Whiskey. Rottweiler

Mona Strømdal. Poecilia's Imperial Fantasy. Jack Russel Terrier

Gudrun rystad med Lufaliva's Chip Foose. Tervueren

NB: har ikke poengene til de siste her, så de står i tilfeldig rekkefølge!

Vennesla Hundeklubb 14.4

LP-1 & Lp-2

Dommer:Trond M Teigen

Lp-1

1.pl Geir Olav AndresenKauvstuas Trym Winterstorm187p

Lp-2

Ingen med 1.premie

LP-3 & Lp Elite

Dommer:Per E Gylland

LP-3

Anniken Rekstadvik Flips Ben269p

LP-Elite

1.pl Lise RoseKronvallarens lykke295,5p

2.pl Anette KristiansenHappy Flip289,5p

3.pl Ann Helen FossdalLiz Jada281p

4.pl Gudrun GundersenLufalivas chip Foose277,5p

5.pl Irene SørsvannAndjøh's shaca266p

6.pl Kathrine HaugaaPebishar's savanna rossie260,5p

Agder Retriver Klubb 13.4

LP-1 & LP-2

Dommer:Per E Gylland

LP-1

1.pl Vigdis Støylen AndersenSkogbjørnen's Lady Kannom174p

2.pl Karina NilsenMakano's Barny170p

3.pl Geir Olav Andersen Lauvstuas Trym winterstorm164p

LP-2

1.pl Hanna D. Liseter NUCH yapyards Lola180p

LP-3 & LP Elite

Dommer:Trond M Teigen

LP-3

1.pl Jannicke MestadGet Weilers Flic Flac284,5p

LP-Elite

1.pl Siv SvendsenVips304,5p

2.pl Lise roseKronvallarens Lykke287,5p

3.pl Gudrun Gundersen Lufalivas Chip Foose287p

4.pl Ann Helen Fossdal Liz Jada284p

5.pl Kathrine HaugaaPenishar's savanna rossie269,5p

Norsk Retriver klubb avd Østf 13.4

LP-1

Dommer:Stein Feragen (Dommer elev:Rune Bjerkelund)

 

1.plTrond BrustadDoubleuse Golden Star189p

2.plElisabeth IsaksenGet Weiler's Freidig186p

3.plCaroline Sør HaademNigra Ludens Frida Kahlo174.5p

4.plEli TangenHolevikens Roxie173p

5.plLisbeth StrønesWilma171p

6.plBrita Moe JohansenNanna169p

7.plUnni FjærstadSognafarets Black Chevro165p

7.plVeronica SilkebekkenA-Tiara165p

LP-2

Dommer:Anne M Traaholt

 

1.plTommy GrundvikTamara167.5p

2.plCamilla Lyng LåcheMolly164.5p

LP-3

Dommer Anne M Traaholt

Ingen med 1.premie

LP-Elite

Dommer:Stein O Nergaard

 

1.plGrete ThonChess283.5p

2.plAntonio Lanes GrundvikFak's Never Say Never261.5p

3.plEllen AlexanderChanterelle Bleu De La260p

(Mangler innsendte resultater om de uten 1.pr)

NKK Kristiansand:

LP-I

1. Grand Lutin Ramzes, Beauceron, Johansen, Chatrine, 161 p.

LP-II

Ingen med 1 preme.

LP-III

1. Get Weiler’s Flic Flac, Border Collie, Mestad, Jannicke, 290,5 p.

2. Lady, Blandingshund, Trasti, Eva, 265,5 p.

LP-Elite

1. BH Ytrelia’s Yatzy, Border Collie, Bakke, Hege Schea, 293,5 p.

2. Doubleuse Cloudberry, Golden Retriever, Brustad, Trond, 286 p.

3. Kronvallaren Malte, Border Collie, Wickstrøm, Monica, 283,5 p.

4. Kronvallaren Glöd, Border Collie, Basma, Nina, 281 p.

5. Tonedo’s Supreme Luce, Border Collie, Johansen, Øivind, 280,5 p.

6. Fak’s Neversay Never, Labrador Lanes, Antonio Reynoso, 276 p.

7. Lord, Border Collie, Trasti, Eva, 274 p.

8. Vassruggens Ålga Mildir, Golden Retriever, Lund, Renate, 272,5 p.

9. Happy-Flip, Border Collie, Kristiansen, Anette, 271,5 p.

10. Tending Jynx, Border Collie, Brenden, Lillian, 261,5 p.

11. Kronvallaren Exo, Border Collie, Børresen, Svein, 254,5 p.

12. Chess, Border Collie, Thon, Grete, 252,5 p.

13. Liz Jada, Golden Retriever, Fossdal, Ann Helen, 241,5 p.

14. Andjøh’s Sacha Jones, Labrador Retriever, Sørsvann, Irene, 240,5 p.

15. Aussie Gården’s Penelope, Australian Shepherd, Nilsen, Line Bu, 220 p.

16. Træet’s Sita I I, Border Collie, Stifoss, May Britt, 202,5 p.

17. Tending Knockout, Border Collie, Nordve, Gørill, 194,5 p.

18. Kummelum’s Cütie Pie, Dvergschnauzer Haugen, Terje, 173,5 p.

18. Lufaliva’s Chip Foose , Tervueren, Gundersen, Gudrun, 173,5 p.

23/3, ØEVHK, dommer Bjørn Ivar Svendsen

Klasse 1 7 møtt 4 1.pr

1 Anne Selland Børves Bingo's I-Tex 190

2 Synnøve Ina Glinje Mihn-Lemoni 181

3 Marianne Gjøvåg Fagayas Chanel von 172,5

4 Tommy Haukeland Minipina's Damn Goodn 165

Klasse 2 3 møtt 0 1.pr

Klasse 3 3 møtt 0 1.pr

Elite, 6 møtt

1 Kjellaug Selsaas Myrullens Junior Flis 287

2 Synnøve Matre Dream d'Aspe & d'Ossau 240,5

3 Judith B Stenehjem Hotnspicy That`s The One 233,5

4 Torbjørg Breistein Børve Bingos Isy Topsy 198,5

5 Thomas Ulriksen BH Brakeless Fighting Spirit 182

6 Tommy Haukeland SE N LCH Minipina's Cesar BRUTT

Drammen Brukshundklubb 9.3.2013

 

Kl 1: Dommer Øystein Ødegård, 22 møtt

 

 

 

1 Johansson, Karianne Solsvingens Chablis (gr) 178,0

2 Karlsen, Rune Willacarras Blue Drifter (aust. Cattl) 171,5

2 Holte, Anne-Lise Lauvstuas Tia Winterstar NSD (Toller) 171,5

4 Hansen, Linn Bakken Frida (bl) 169,5

 

 

Kl 2: Dommer Trond Morten Teigen, 17 møtt

 

 

 

1 Juelsen, Kari Camilla Gråmanns Axel (sch) 188,5

2 Øvergård, Eirin A. Sagan's Fanta (stor pu) 178,5

3 Myhra, Kathrin Kimura's Mary Poppins (rottw) 177,0

4 Johansson, Karianne Kasper (bl) 174,5

5 Throndsen, Trine-Lise Thicha's Bamserinna Roxy NSD (toller) 172,5

6 Heireng, Anne-Berit Flyn (bc) 170,0

7 Rognstad, Liz Berit Get Weile r's Game On (bc) 166,5

 

Kl 3: DommerNergård og Brenden

 

 

 

1 Frøshaug, Trine Crawfields Red Hot Sweet Bell (gr) 286,5

2 Heireng, Anne-Berit Brukshundens Fame Caramel (bc) 273,5

3 Johansen, Anne-Linn Arcanorums Excalibur Av Volunteer (rottw) 265,5

 

Kl elite: Dommer Nergård og Brenden, 14 møtt

 

 

 

1 Brustad, Trond Doubleuse Cloudberry (gr) 291,5

2 Thon, Grete Chess (bc 285,5

3 Bakke, Hege Schea Ytrelia's Yatzy (bc) 275,5

4 Teien, Maren Helene Amira (bc) 263,5

5 Eide, Nina Bing Ringlets Ember (labr) 256,5

6 Svendsen, Siv Vips (bc) 245,5

7 Hauger, Kristin Natås Kronvallaren Heidi (bc) 245,0

8 Omholt, Siv Baily (bc) 227,5

9 Kristiansen, Anette Happy-Flip (bc) 224,0

10 Mc Dowell, Liv Kelliegårdens Evita (bc) 222,0

11 Andersen, Tine Zapffe Kip (bc) 220,5

12 Isaksen, Elisabeth Torpvallaren's August (bc) 210,0

13 Ludvigsen, Jorunn M. Doublebugg (gr) 203,0

14 Nordve, Gørill Tending Knockout (bc) 194,0

15 Widar , Wilddog Kip (bc) 168,5

16 Wister, Veronica Enya(bc) 161,5

 

SøndagDrammen:

Kl 1: Dommer Stein Ole Nergård, 27 påmeldt, 25 møtt

 

1 Johnsen, Hege. Myrullen's Lille Herman (BC) 189,0

2 Bjønness, Kirsten P. Ariens Bixie (Schäfer) 181,5

3 Johansson, Karianne. Solsvingens Chablis (Golden Retriever) 181,0

4 Strønes, Lisbeth Wilma (Blandingshund) 177,5

5 Madsen, Anne M. Mongrel's Yetta Yealand (Lancashire Heeler) 176,0

6 Sivle, Anita. Frisbee (Blandingshund) 175,5

7 Nordhagen, Guro. Tollarbos Uniqa Wilmer As Gun (NSD Toller) 174,5

8 Norfolk, Carol Jorid. Izgara's Dreaming Mitcha (Belgisk Fårehund) 169,5

9 Karlsen, Rune. Willacarras Blue Drifter (Australian Cattledog) 160,0

Kl2. Dommer Erik Brenden. 14 påmeldt, 8 møtt

1 Buer, Karianne.Step (BC) 177,5

Kl 3. Dommer Erik Brenden. 12 påmeldt, 9 møtt

1 Frøshaug, Trine. Crawfields Red Hot Sweet (Golden Retriever) 296,0

2 Solbakken, Ann Cathrin. Lykkejegerens Bellevie (Flat Coated Retriever) 264,5

Kl Elite. Dommer Øystein Ødegård. 15 påmeldt, 13 møtt

1 Bakke, Hege Schea. Ytrelia's Yatzy (Border Collie) 294,5

2 Thon, Grete. Chess (Border Collie) 292,5

3 Kristiansen, Anette.Happy-Flip (Border Collie) 278,5

4 Teien, Maren Helene. Amira (Border Collie) 277,0

5 Brustad, Trond. Doubleuse Cloudberry (Golden Retriever) 276,0

6 Johansen, Øivind. Tonedo's Supreme Luce (Border Collie) 275,5

7 Rognstad, Liz. Kronvallaren Itzy Bitzy (Border Collie) 266,5

8 Lund, Renate. Vassruggens Ålga Mildir (Golden Retriever) 260,5

9 Svendsen, Siv. Vips (Border Collie) 255,5

10 Andersen, Tine Zapffe. Kip (Border Collie) 250,5

11 Eide, Nina Bing.Ringlets Ember (Labrador Retriever) 238,5

12 Omholt, Siv. Baily (Border Collie) 187,5

13 Widar ?, Hege. Wilddog Kip (Border Collie) 143,0

Sør Rogaland brukshundklubb 3.3:

Klasse 1, 2 startende, 1 med 1 premie

1: AM Felix/Roar Fjeldheim 170 poeng,

Klasse 2, 6 startende, 1 med 1 premie

1: Dixie/Marit Rasmussen Anfinsen: 167,5 poeng

Klasse 3, 5 startende, 2 med 1 premie.

1: Kylie/Aina Fatland Røine: 303.5 poeng

2: Henry/Line Fatland Frøystad: 256 poeng

Klasse Elite, 5 startende, 1 med 1 premie.

1: Harry-Pepper/ Line Fatland Frøystad: 300 poeng

2: Somollis Mi-Nellie/Kristin Sola: 250.5 poeng

3: Winnie (Hemth's Dancer)/Geir Ove Håkull: 236.5 poeng,

4: Kronvallaren Omega/Helene Stokka: 217 poeng

5: Petter Pan: Line Budsberg/ 199.5 poeng

Resultat 030313 Eide & Fræna Hundeklubb

Dommer alle klasser Barbro Myrseth Gjerde

Kl 1 6 møtt, 2 med 1 premie

Nr 1: Kathrine Uddu/Woodshine`s Nixi (Groenendael) 185 poeng

Nr 2: Veslemøy Hovden/Rypdals Var (BC) 164,5 poeng

KL 2 9 møtt, 7 med 1 premie

Nr1 : Linda Helene Lund/Vassruggens Arja Skaldtorva (Golden) 198,5 poeng

Nr 2: Emma Båtnes/Solsvingens Bon Ami (Golden) 192,5 poeng

Nr 3 : Hege Ertvåg/Lovinda`s Johnny Cash ( Dalmantiner) 190 poeng

Nr 4 : Lene Rhodèn/Barroco`s Unbelievable (Boston Terrier) 184 poeng

Nr 5 : Marit Eide/Awatheas Troja (Toller) 176,5 poeng

Nr 6 : Ingrid Austad/Kare-Saran Äksön (Hollandsk gjeterhund) 176 poeng

Nr 7: Jan Pål Fugledal/Bringback`s Son Of Odin (Golden) 167,5 poeng

Kl 3 5 møtt, 1 med 1 premie

Nr 1: Lene Rhoden/ Sagåsen`s Tascha (Vorsterhund) 311 Poeng

Elite 8 møtt, 6 med premie

Nr 1: Guri Kårvatn/Veemtroppens Ælli (Schæfer) 303 poeng

Nr 2: Elisabeth Stene/Søkkjelias Turbo Emil (Toller) 300 Poeng

Nr 3: Monika Kvernberg/Målli (BC) 290 poeng

Nr 4: Kristin Estenstad/Arminzeras Even Stevens (Flat Coated) 282 poeng

Nr 5: Emma Båtnes/Natu-Peik ( Toller) 278 poeng

Nr 6: Jeanette Lønsethagen/Indregårdens Diva (Golden) 276 Poeng

Dalane Hundeklubb sitt LP-stevne 17/2-13

Dommer alle klasser: Terje Haugen

27 pm- 23 møtt

Kl Elite 2 pm- 2- 1. premier

Nr 1 Geir Ove Håkull og Hempth`s Dancer (Vinnie) 267,5 p. 1.pr.

Nr 2 Helene Stokka og Omega 264 p. 1.pr.

Klasse 1 -13 pm (10 møtt) 6- 1. premier

Nr 1 Ingunn H Hognestad og Wirabruks Chaki 190 p. 1.pr.

Nr 2 Jan Inge Malmin og Punky 188 p. 1.pr.

Nr 3 Elizabeth Krone og Lizzi 186,5 p. 1.pr.

Nr 4 Gunvor G Aamodt og Mira 182,5 p. 1. pr.

Nr 5 Marit Malmin og Vicky 173 p. 1 pr.

Nr 6 Lise Marie Løvli og Bendik 160 p. 1.pr.

Klasse 2- 8 pm (7 møtt) 1- 1 premie,

Nr 1 Kari Ommedal og Nuch Konugsbergets Øistein Vikingson 177,5 p.1 pr.

Klasse 3 ingen med 1premie

Nkk Bø, elite

Dommer: Traaholdt / Sørmarken

1. Harry-Pepper / Frøystad, Line Fatland, 290,5 p.

2.Amira/ Teien, Maren Helene 277,5 p.

3.Tonedo’s Supreme Luce/Johansen, Øivind, 275,5 p.

4.Chess/ Thon, Grete 274 p.

5. Kronvallaren Glöd/ Basma, Nina 262 p.

6. Tending Jynx/ Brenden, Lillian 260,5 p.

7. Yra/ Røine, Aina Fatland 260 p.

8. Kronvallaren Exo/ Børresen, Svein 258 p.

9.Lord/ Trasti, Eva 252,5 p.

10. Doubleuse Cloudberry/ Brustad, Trond 251 p.

11. Myrullen’s Junior Flis/ Selsaas, Kjellaug 250 p.

12.Ytrelia’s Yatzy,/Bakke, Hege Schea 248 p.

13. Kronvallaren Heidi/ Hauger, Kristin Natås 250 p.

14. Kronvallaren Malte/ Wickstrøm, Monica 238,5 p.

15. Somollis Mi-Nellie/ Sola, Kristin 232,5 p.

16. Kronvallaren Jaffa/ Hauger, Kristin Natås 231 p.

17. Astra Lynx/ Marolia, Janita 226,5 p.

18. Pluto/ Roarsen, Solgunn 225 p.

18. Happy-Flip/ Kristiansen, Anette 225 p.

20.Vassruggens Ålga Mildir/ Lund, Renate 222 p.

21. Fak’s Neversay Never/ Lanes, Antonio Reynoso 222 p.

22.Dream D’aspe Et D’ossau/ Matre, Synnøve Solberg 221 p.

23. Olebjörks Masodik Mekkora,/Høyer, Unni Berit 218 p.

24. Doubleuse Harrier/ Nilsen, Anita Galtung 198,5 p.

25.Polar Circus Ronaldo/ Høyland, Tone 192,5 p.

26.Tending Knockout/ Nordve, Gørill 179,5 p.

27. Kelliegårdens Evita/ Mc Dowell, Liv 148,5 p.

 

 

Nkk Bø, kl 3, 20 møtt, 2 med 1 pr.

 

1: Despina Galdr/Hege Bakke 294 p.

2. Wilddog Kip/Widar Bratlie 256,5 p

 

Bø og Sauerads hundeklubb 12.1

kl 1, 7 med 1 premie, 22 møtt

1. Stine Rekdal / Kronvallaren Thelma 189,5

2. Roy Eftedal / Kiærsåsen Zimba 189

3. Inger Lise Kristiansen / Wayli 177

4. Tine Z Andersen / Gildewangens Aike 171

5. Karianne Johansson / Solsvingens Chablis 168

6. Rita Kastet / Bullborder Aqua Zala 167

7. Gunvor Bjørbekk / Arras 165,5

Bø og Sauerads hundeklubb 12.1

kl 2, 3 med 1 premie, 17 møtt

1. Siv Merete Kapstad / Lara 177,5

2. Trine Frøshaug / Crawfields Ret Hot Sweet Bell 176,5

3. Nina Christiansen / Ok Coralls Red Concho 169

Bø og Sauerads hundeklubb 12.1

kl 3, 3 med 1 premie, 5 møtt

1. Else Helene Feet / Janoffs Energiske Chiao 290,5

2. Torbjørg Breistein / Børves Bongo Its Topsy 277,5

3. Anniken Rekstadvik / Flips Ben 274,5

Bø og Sauerads hundeklubb 12.1

kl elite , 9 med 1 premie, 19 møtt

1. Svein Børresen / Kronvallaren Exo 293,5

2. Kjellaug Selsaas / Myrullens Junior Flis 291

3, Synnøve Matre / Dream 289

4. Nina Basma / Kronvallaren Glød 286

5. Grete Thon / Chess 286

7. Maren Teien / Amira 273,5

8, Anne Selland / Myrullens Jenka 270,5

9. Trond Brustad / Doubleuse Cloudberry 264,5

3. Anette Kristiansen / Happy Flip 260

10. Tine Andersen / Kip 253,5

11. Anne Gry Øyeflaten / Havresvingens Ambra 250,5

12. Janita Marolia / Astra Lynx 245,5

13. Eva Trasti / Lord 237,5

14. Ann Helen Fossdal / Liz Jada 232

15.Liv McDowell / Kelliegårdens Evita 221,5

16. Beate Judith / Hotnspicy Thats the one 211,5

17. May Brit Stolfoss / Træets Zita 192

18. Liv McDowell / Klokkeråsens Kantarell 181,5

19. Anne Marit Traaholt / Knertebos Optimal Onoff 142

Norsk Shipperke Klubb, Bø, 13.1

kl 1, 6 med 1 premie.

1. Stine Rekdal / Kronvalaren Thelma (bc) 187

2. Karianne Johanson / Solsvingens Chablis (gr) 186

3. Anne Lise Scarffishcer / Pinocchios Eomer (m.pudd) 182,5

4. Connie Kristensen / Doc (bc) 174,5

5. Tine Zappfe Andersen / Gildevangens Aike (sch) 173

6. Geir Andre Rommen / Kronvallarens Savannah (bc) 167,5

Norsk Shipperke Klubb, Bø, 13.1

kl 2, 4 med 1 premie. 9 møtt

1. Trine Frøshaug / Crawfields Red Hot Sweet Bell 189,5

2. Ann Sissel Lyngen / Lantlykkans Irrblost 176,5

3. Nina Christiansen / Ok koralls Red Consho 166,5

4. Janne Hermansen / Emil 160

Norsk Shipperke Klubb, Bø, 13.1

kl 3, med 1 premie. 4 møtt

1: Torbjørg Breistein / Bjørves Bingo Isy Topsy 281

Norsk Shipperke Klubb, Bø, 13.1

kl Elite, 7med 1 premie. 15 møtt

1. Grethe Thon / Chess 308

2: Kjellaug Selsaas / Myrullens Flis 296

3. Maren Teien / Amira 292

4. Nina Basma / Kronvallaren Glød 270

5. Synnøve Matre / Dream Daspe Et Dossau 269,5

6. Tine Z Andersen / Kip 266

7. Irene Yrstad / Kasper 261

8. Svein Børresen / Kronvallaren Exo 249,5

9. Anne Gry Øyeflaten / Havresvingens Ambra 241,5

10. Janita Marolia / Astra Lynx 233

11. Beathe Judith / Hotnspicy Thats the one 218

12. Ann Helen Fossdal / Liz Jada 201

13. Anne Selland / Myrullens Jenka 196,5

14. Anne Marit Traaholdt / Knertebos onnof 189

15. May Brit Stilfos / Træets Sita 181

(Fredrikstad 12.1)

Kl. 1, 16 startende, 8 med 1 pr, Dommer:

1: Liz Rognstad / Getweilers Game On 189

2: Hege Johnsen / Myrullens Lille Herman 188

3: Ann Karin Isaksen / Spar Ess 185,5

4: Karianne Buer / Step 180,5

5: Cathrine Johansen / Ramez 177,5

6: Anne Berit Heiereng / Flyn 174

7: Sylvia Pflugradt / Lotta 173,5

8: Reidun Nordstrand / Whisky 172

(Fredrikstad 12.1)

Kl. 2, 12 startende, 3 med 1 pr, Dommer:

1: Hege Schea Bakke / Despina Galdr 191

2: Hege Laurentz / Tex 174,5

3: Gro Steinarson / Middelgate Candy 167

(Fredrikstad 12.1)

Kl. 3, 6 startende, 1 med 1 pr, Dommer:

1: Anne Line Mjøen Johansen / Arcanorum Excalibur av Volunteer 281,5

(Fredrikstad 12,1)

kl elite, 13 startende. 4 me1 premie:

1 Hege Schea Bakke / Ytrelias Yatzy 298

2 Nina Eide/ Ringlets Ember 284

3 Antonio L. Grundvig / Faks Neversay Never 277

4 Monica Wickstrøm / Kronvallaren Malte 270,5

5 Liz Rognstad / Kronvallaren Itzy Bitzy 246,5

5 Hege M. Andersen / Sindregardens Shankly T 246,5

7 Kim Pedersen / Kiss 236

8 Hilde Hov / Tindra 227

9 Elisabeth Isaksen / Torpvallarens August 208,5

10 Åse Doubleuse Lindt / Surfin Bittersweet 162

11 Annebeth Reinert / Asafa de la noe d Orient 155

12 Tone Høyland / Polar Circus Ronaldo 146

13 Laila Johannessen / Ravneberget`s Idun 136,5

Sør Rogaland brukshudklubb 13.1

Dommer ?

kl 1, 1 mott, 1 med 1 pr:

1Mariann Henriksen / Woodshine Nemesis (groend)163,5

kl 2, 8 møtt, 3 med 1 pr:

1 Aina Røyne / Kylie 173,5

2 Katinka Moberg / Bamse 171

3 Åse Berg / Tolleråsen Athene 170,5

Kl elite 3 møtt, 2 med 1 pr

1 Aina Røyne / Tyra 306

2 Line F.Frøystad / Harry Pepper 305

3 Line Budsberg / Petter Pan 244

 

 

NKK Orre 13.9.2014

 

Dommer Trond Morten Teigen

eliteklassen, 20 møtt, 13 med 1 premie

Klasse elite dommer Elisabeth Isaksen dommerelev Lene Berntsen

5 møtt, 1 med 1 premie

Sør Rogaland Brukshundklubb 21.09.2014

 

Klasse 1 dommer Svein Stangeland

6 møtt, 1 med 1 premie

1

Arnt Ove

Poecilla´s Sparking Champagne

168,5

Klasse 2 dommer Svein Stangeland

4 møtt, 3 med 1 premie

Klasse 3 dommer Erik Brenden

Ingen med 1 premie

 

Klasse elite dommer Erik Brenden

Ingen med 1 premie

Bjerkvik Hundeklubb Sortland 21.09.2014

 

Klasse 1 dommer Anne Marit Traaholt

6 møtt, 3 med 1 premie

Oppdal Hundeklubb 20 .9.2014

Dommer Roar Holmen

 

Klasse 1

5 møtt, 2 med 1 premie

 

 

 

 

 

 

Klasse 2

3 møtt, ingen med 1. premie

 

Klasse 3

1 møtt, 1 med 1 premie

 

 

 

 

 

Klasse elite

 

 

 

1

Linda Eirin Lynum

Lyshotunets Maggie

172,5

2

Cathrine Olaussen Overvik

Råkkerumpas Pippi Langstrømpte

169

1

Linda H Lund

Vassruggens Arja Skaldtorva

267,5

1

KristinEstenstad

Arminzeras Even Stevens

203

2

Marianne Berger

Borderhaugen´s Shivaz

82

1

Hege Laurendz

Brukshundens Tex

272,5

2

Lisbeth Mikalsen

Polarhiet's A-Ice Dancer

259

1

Ole Andreas Åndanes

Elsto Hallvar Training Boy

288,5

Klasse elite dommer Svein Stangeland

4 møtt, 1 med 1 premie

1

Marianne Eloise Willems

Kronvallaren Kry

263,5

2

Line Budsberg

Despina Gorr "Petter"

245,5

3

Else Svendsen

Linnie

241

4

Urd Ådnanes

El´mambee´s Hugo Boss

207,4

1

Liv Anine Brandsgård

Benzelias Heartbreaking Henny

176,5

2

 

Clarblick Stierna

161,5

Indre Østfold Hundeklubb 27.09.2014

 

Klasse 1 dommer Jon Olsen

7 med 1 premie

14 møtt

1

Kirsten Bjønness

Ninja

189

2

Cecilie Asp Grøvdal

Jo

183

3

Rebecca Krogh

Brakeless General Gutz

180

4

Hilde Rypdal

Frøken

178,5

5

Anette Eliassen

Hexa av Martes Foina

171

5

Sonja Håkenstad

Sjarmtrollet´s Barfrost

171

7

Linda Ruud

Welincha´s Katinka

170

1

Silje Hjellnes

Watercoat Marta De-Natal

272

2

Elisabeth Habbestad

Tricko

263,5

3

Martin Johnsen

Ytrelia´s Kita

262,5

4

Hilde Bjerke

Kronvallaren Tamzin

261,5

Klasse elite dommer Anne Marit Traaholt

ingen med 1 premie

1

Kjellaug Selsaas

Myrullens Ludvig

289

1

Kjellaug Selsaas

Myrullens Junior Flis

281,5

2

Synnøve Matre

Dream daspe & soussau

263

3

Kari Ann Reistad

Brakeless Angina Pectoris

239

4

Siwi Endresen

Grakeless Abra Kadabra Zuki

229,5

5

Urd Ådnanes

Hugo Boss

182,5

6

Siv Marit Tho

Moulineux Twist

119

7

Judith B Stenehjem

Hotn Spicy Thats the One

brutt

Klasse 2

8 møtt, 2 med 1 premie

 

 

1

Therese Løes

Heierås Noget Ymse

191

2

Elisabeth Dahl Olsen

Blazing Sun Be Bright And Breezy

172

 

Klasse elite

1

Liv Mc Dowell

Joy

258

2

Ann Sissel Lyngen

Lantlyckans Irrbloss

232,5

3

Urd Ådnanes

Hugo Boss

219

Klasse 2

6 møtt, 1 med 1 premie

1

Ole Andreas Ådnanes

Elsto Hallvar Training Bo

290

2

Grete Iren Håkull

Stormy´s Victoria

265,5

1

Elisabeth Bryhn

Khemosabi Prepare for Surprise

261,5

2

Silje Larsen

Vikevannet´s Helios Zita

236

3

Tora Fagertun

Dallees Orbit

182,5

4

Roger Fredriksen

Xena

79

1

Elisabeth Habbestad

Tricko

268,5

1

Anna

Hedda

267

 

Klasse 3

 

Dommer Johnny Halvorsrud

13 møtt, 5 med 1 premie

Salten Brukshundklubb 22 november

 

Dommer alle klasser Arild Djupvik

 

Klasse 1

7 møtt, 3 med 1 premie

1

Eirin Hansen

Finn-Vallens Pretty Tequila

194,5

2

Kjersti Dahl

Blackneck’s B’Puma

179,5

3

Mari Mathiassen

Soltrollets Breakout Ike

179

1

Lotte Norli

Nesbakkens Blink

273

2

Marie Balstad

Zera

265,5

3

Synnøve Ina Glinje

Mihn Lehmoni

261,5

4

Synnøve Matre

Dream

250,5

5

Kari Ann Reistad

Gina

202,5

6

Lise Mordal

Somollis Hercules

186,5

1

Synnøve Mtre

Doubleuse Wind

1762

2

Øystein Haga

Kogaråsen's Xardas

160

 

LPNorge.com

Resultater:

 

For at resultatsiden skal være så komplett som mulig, ber vi dere alle å bidra å sende inn resultater.

Det er desverre ikke noe automatikk i at klubbene sender de inn til oss, så vi er helt avhenging av bidrag fra utøverne.

Er du på stevne, så be om å få resultatlista og send den til oss.

i kl 1,2 og 3 kun 1.premie, i eliteklassen alle startende.

 

Web.redaktør: anne-berit@heireng.no

 

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 27 desember

 

Dommer alle klasser Odd Geir Sørmarken

 

Klasse 1

5 møtt, 2 med 1 pr

 

 

 

1

Thorbjørg Breistein

Børve Bingo’s Slatans Kvikk

187

2

Birgitta Sandven

Børve Bingo’s Super Ice

182,5

Klasse 2

 

9 møtt, 2 med 1 pr

Klasse 3

 

3 Møtt, 1 med 1 pr

1

Kjellaug Selsaas

Myrullens Ludvig

261

Klasse elite

 

6 møtt

Klasse 2

ingen med 1 premie

 

Klasse 3

1 med første premie

1

Sissel Nordeng

Heierås Nimah

260

Klasse elite

1

Silje Larsen

Vikevannet’s Helios Zita

283,5

2

Sissel Nordeng

Heierås Kela

279,5

3

Elisabeth Bryhn

Khemosabi Prepare For Surprise

246,5

Dogs4all 2014 15 og 16 november

 

Klasse 1 / HP Pettersen minnepokal

Dommer Rønning,Svein G./Nergaard

24 møtt, 12 med 1 premie

 

 

Vinner av HP Pettersens minnepokal 2014

 

Anette Kristiansen med Get Weiler´s Happy Jazz

1

Anette Kristiansen

Get Weiler's Happy Jazz

192

2

Svein Børresen

Remy M

191,5

3

Marna Korstadhagen

Super

182,5

4

Veronica Silkebækken

Chica Selma,

182

5

 

Vestvang's Cha Dizzi

181

6

 

Jo

178,5

7

 

Stingbo's Xn

176,5

8

 

Redqliff's Heavy Competition

173

9

 

Lippi V.D. Berlex-Hoeve

171

10

 

Redrivals Vinx Eyewiper

166

11

 

Gundog's Choice Chevy

161

12

 

Eagermind Silma Elenya,

155

Klasse 2

 

Dommer Johnny Halvorsrud

21 møtt, 6 med 1 premie

1

Isabell Baumann

Fenris

177

2

 

BH Hottonia's C´ztil

174,5

3

 

Wolfmark Silver Bullet Baby

173

4

 

Tunevannets Tingeling

170

5

Camilla Lilleberg

 

Work's Fixit,

168,5

6

 

Ninja

167

1

Marianne Elise Methi

Vega

281

2

Geir Brandtzæg

Izgara´s Eikki

270

3

Inger Lise Kristiansen

Beatrice Gaviro

261,5

4

Berit Kirkaune

Work´s Ella

260,5

5

Mari-Ann H Amundsen

Cafridas Thythmic Ragtime Reggae

257,5

Dogs4all 16 november

 

Dommere Finn Terje Skyrud og Terje Haugen

 

Klasse elite

1

Hege Johnsen

Herman

295

2

Anne Lise Ytreberg

Pondus

289

3

Trine Frøshaug

Sweet

288

4

Monika Kvernberg

Dålli

286,5

5

Moica Wikstrøm

Malte

284

6

Ann Karin Isaksen

Ess

281,5

7

Eva Trasti

Lillelord

278,5

8

Lillian Brenden

Lille My

273,5

9

Renate Lund

Supra

271,5

10

Startnr 6738

 

271

11

Liv McDowell

Joy

268

12

Anniken Sol

Ben

266

13

Liz Rognstad

Holly

263,5

14

Kristin Natås Hauger

Inez

262,5

15

Hege M andersen

Shankly

251,5

15

Hege Bakke

Yatzy

251,5

17

Gøril Nordve

Knox

251

18

Elisabeth Isaksen

August

249

19

Anette Kristiansen

Flip

248,5

20

Lillian Brenden

Snusmumrikken

231,5

21

Ellen Alexander

Chanti

209

22

Kim Pedersen

Kiss

201,5

23

Stine Rekdal

Thelma

200

24

Linda Karlsen

Zelda

189

25

Jeanette Hatteberg

Talli

186,5

26

Rune Langård

Pippilotta

154,5

27

Synnøve

Ronja

154

28

Titti D Malm

Cela

132

29

Marianne Søgaard

Cari

119

Sør-Rogaland Brukshundklubb 9 november

 

Dommer Odd Geir Sørmarken

 

Klasse 1

ingen med 1.premie

 

Klasse 2

1 med 1.premie

 

 

1

 

Alma

164

Klasse 3

1 med 1.premie

Klasse elite

 

1

Line Fatland Frøystad

Harru-Pepper

285,5

2

Marit Rasmussen Anfinsen

Dixie

282

3

Synne Meling

Peik

232

4

 

Linnie

206,5

5

 

El´mambee´s Hugo Boss

165,5

Drammen Brukshundklubb 8 og 9 november

 

Dommere Erik Brenden og Rune Bjerklund

Klasse 1

43 påmeldt, 7 med 1 premie

1

Karianne Nedrebø

Happy Diva

187

2

Tone Espelin

Stingbo´s Xn

179,5

2

May E Nikolaisen

Mathelia´s Ability Abby

179,5

4

Asbjørg Jonassen

Jaffadays Diamant Jubilee

176

5

Torodd Vaage

Inox Van De Biezenhoeve

174,5

6

Monica Nilsen

Eagermind Silma Elenya

167

7

Lars Gunnarsson

Bardlands Q iben

166,5

Dommer Rune Bjerklund

Klasse 2

26 påmeldt, 6 med 1 premie

1

Beth Helen Vilbo

Utterlyan's Zero

177,5

2

Hege Catrin Svendsen

Tunevannets Tingeling

175,5

3

Morten L Kristiansen

Ambolt's Linn

172

4

Trine Tørrissen

Snjos Blue Jarra

167

5

Tine Zapff Andersen

Gildewangen's Aike

162,5

6

Jeanette Espegren Dutta

Jolizi's Rizzanna

160,5

Dommer Erik Brenden

Klasse 3

16 møtt, 1 med 1 premie

Dommer Arild Berntsen

Klasse elite

 

1

Kristin Gudem

Myrullen´s Lazy Haste

295,5

2

Hege Johnsen

Myrullen´s Lille Herman

295

3

Marie Balstad

Zera

291,5

4

Ann-Karin Isaksen

Spar Ess

283,5

5

Gøril Nordve

Tending Knockout

273

6

Øivind Johansen

Tonedo´s supreme Luce

270,5

7

Stine Lee Rekdal

Kroncallaren Thelma

264,5

8

Renate Lund

Vassruggens Ålga Mildir

255,5

9

Tine Zapff Andersen

Kip

250

10

Anne-Berit Heireng

Flyn

247,5

11

Mona C Strømdal

Poecilia´s Imperial Fanta

243,5

12

Linda Sandbugt

Memory Of Zico Grant

232

13

Kristin Natås Hauger

Somollis Inez

228

14

Hege Lindahl

Get Weiler´s Go Jenta

227,5

15

Linda Karlsen

Kjæråsens Zelda

223,5

16

Emilie Prytz

Niceie

222,5

17

Hege Lindahl

Torpvallaren´s Juni

219,5

18

Ann Sissel Lyngen

Lantlyckans Irrbloss

195,5

Florø Hundeklubb 12 oktober

Dommer Ann Christin Sjøtun

 

Klasse 1

12 påmeldt, 3 med 1 premie

1

Marianne Tønseth

Lindjax Fight

186

2

Kjersti Jensen

Flat Garden's Elwen X X I I

170

3

Eva Røneid

Steinkjelens Betzy

166,5

Klasse 2

11 påmeldt, 4 med førstepremie

1

Katrin Midtbø Bøyum

BH Klokkeråsen's Indian Summer

168

2

Anette Vamråk

Heftige's Alfa,

167,5

3

Aud Ramsli

Häxeboets Dirty Dancing Johnny

167

 

4

Maria Langhelle

Sindregardens Cody

160

Arendal og Omegn Hundeklubb 2 oktober 2014

Dommer Per Eigil Gylland

 

Klasse 1

8 møtt, 4 med 1 premie

1

Ane Braath Andersen

Kronsäter´s Gambler

175,5

2

Maj-Lin Flørenes

Stegjefjellet´s Bagheera

171

3

Irene Helgesen

Andreelunds Annie

169

4

Ole Gunnar Brovig

Flakkefossens Perle

165,5

1

Gudrun Tønne Rystad

Hottonia´s Cnallgo Diva

184

Klasse 3

6 møtt, 2 med 1 premie

Salten Brukshundklubb Bodø, 27 og 28 september

Dommer Ann Christin Sjøtun

 

27 september

Klasse 1

3 møtt, 1 med 1.premie

1

Kim-Andre Gjerdrum

Canine For Use Elite

188,5

Klasse 2

3 møtt, ingen med 1.premie

 

Klasse 3

1 møtt, ingen med 1 premie

 

Klasse elite

1

Silje Larsen

Vikevannet´s Helios Zita

220,5

2

Roger Fredriksen

Xena

218,5

3

Elisabeth Bryhn

Khemosabi Prepare for Surprise

205,5

4

Tora Fagertun

Dallees Orbit

137

28 september

Dommer Ann-Christin Sjøtun

 

Klasse 1

1møtt, ingen med 1.premie

 

Klasse 2

2 møtt, ingen med 1.premie

 

Klasse 3

1 møtt, ingen med 1.premie

 

Klasse Elite

ØEVHK 27 september

 

Klasse 1 dommer Elisabeth Isaksen

2 møtt

2 med 1. premie

1

Synnøve Matre

Doubleuse Wind

192

2

Randi Sofie Seglem

Xtreme Xerocs neo Noir

167,5

Klasse 2 dommer Elisabeth Isaksen

ingen med 1. premie

2 møtt

 

Klasse 3 dommer Elisabeth Isaksen

1 med 1 premie

6 møtt

 

 

Klasse elite dommerElisabeth Isaksen

7 møtt

Klasse 2 dommer Anne Marit Traaholt

2 med 1 premie

8 møtt

 

1

Jeanett Larsen Fuhre

Brava Dilla

182

2

Bente Davidsen

Akersbor born in Drammen

165,5

Klasse 3 dommer Jon Olsen

4 med 1 premie

13 møtt

 

1

Tove Carlsen

Kruttlappen Ask

221

2

Titti Malm

Sprettheim´s C´est La Vie

198,5

3

Kim Andre Pedersen

Kiss

195,5

4

Line Moen

Sort Guld Beira Mar

185

Nidaros Brukshundklubb, 21.09.2014

Sted : Stavsøra, Trondheim

 

Dommer Jon Egil Fiksdal

11 møtt, 5 med 1. premie

 

1

Gro Anett Myklebust

Little Red Ruby av Revehiet

184

2

Anita W. Skjønberg

Brukbare’s Belco Viruz

174,5

3

Solveig Zetterstrøm

Kronvallaren Wri

162

4

Andrea Hånes

Sheltiefarmens Ada

160

4

Katrine Wegdahl

Kaamos av Vintervidda

160

1

Vegard Pedersen

Prelude A av Thargelion

195,5

2

Mari-Louise Asp

Soltrollets Chardonnay Rose,

187,5

3

Åshild Hultgren

Kjærlighetens I walk like a King

165,5

Klasse 2 dommer Anne Marit Traaholt

2 møtt, 1 med 1 premie

 

 

 

 

Klasse 3 dommer Anne Marit Traaholt

2 møtt ingen med 1 premie

1

 

Tico

162

Klasse 3

3 møtt, ingen med 1 premie

 

Klasse elite

3 møtt, ingen med 1 premie

Asker Hundeklubb 21.09.2014

 

Klasse 1 dommer Arild Berntsen

10 møtt, 2 med 1 premie

Norsk Schäferhundklubb, avd Oslo 21.09.2014

 

Klasse 1 dommer Erik Brenden

2 med 1 premie

1

 

Yapyards Love Hurts

162,5

2

 

Arcanas White Shadow

160,5

1

Solfrid Buvik

Sæterskogen`s Nirrill Gulldusk

235,5

2

Hege Gåsterud

Pixi

221,5

3

Kristin Estenstad

Arminzeras Even Stevens

197,5

Klasse 2 dommer Erik Brenden

2 med 1 premie

1

Tone Espelin

Stingbo´s Xo Schäfer

168,5

2

Tone Espelin

Stingbo´s Xn Schäfer

164

Klasse 2 dommer Arild Eriksen

Ingen med 1 premie

 

Klasse 3 dommer Elisabeth Isaksen

Ingen med 1 premie

1

Irene Goa

High Working B C Cayman

185,5

2

Helen Ravndal

Lexi

180

3

Ine Beate Reitan

Sessa

176

1

Kristin Gudem

Myrullen´s Lazy Haste

286

2

Line Moen

Sort Guld Beira Mar

213

 

3

Siv Heidi Hamsund

Ryeng´s Dark Lady Dina

166,5

4

Rune Karlsen

Willacarras Blue Drifter

164,5

5

Christin Vanberg

Knertebo´s Optimal Otra

75

Klasse 3 dommer Svein Stangeland

4 møtt, 1 med 1 premie

Fredrikstad og Omegn Brukshundklubb 20.09.2014

 

Klasse 1 dommer Rune Bjerklund

16 møtt, 4 med 1 premie

1

Trude Fosse/ K Vinje

Nanduhria's Dervorin

188

2

Cecilie Asp Grøvdal

Jo

182

3

Lill Hege S Solhaug

Arcanorums Gicca Alita

175,5

4

Vidar Pettersen

Flex Av Chamirox

164,5

Klasse 2 dommer Stein Feragen

13 møtt, 6 med 1 premie

1

Lanes-Grundvig, Antonio

Get Weiler's Inari

188

2

Camilla Dischler

Poecilia's Clockwork Oran

167,5

3

Hilde Bjerke

Astra Mystique

166,5

4

Kirsti Thorvaldsen

Apoletano's Lille Love

166

5

Eliabeth Isaksen

Keep Working Action Humla

165

6

Cecilie Torp

Rapport's Äiwo

160,5

Klasse 3 dommer Rune Bjerklund

10 møtt, 2 med 1 premie

Klasse elite dommer Stein Feragen

10 møtt, ingen med 1 premie

1

Linda Stubsjøen

Træet's Mezz

240

2

Hege Lindahl

Torpvallaren's Juni

220

3

Jannicke Bjørnbakken

Kozagans Cowboy Mackenzie

218

4

Hege Lindahl

Get Weiler's Go Jenta

208

5

Jan Johannessen

Brakeless Ferocious Frezi

202

6

Elisabeth Isaksen

Torpvallaren's August

190,5

7

Anne Cecilie Andersen

Smutic's Go To Gate

178,5

8

Linda Karlsen

Kiæråsens Zelda

173,5

9

Gillingsrud, Synøve

Ronja

89,5

10

Åse Marie Nilsen

Doubleuse Lindt Surfin Bi

58

1

Line F. Frøystad

Harry Pepper

308

2

Gøril Nordve

Tending Knockput

299

3

Annikken Rekstadvik

Flips Ben

297

4

Line F. Frøystad

Henry

298,5

5

Anne Lise Ytreberg

Kronvallaren Pondus

287,5

6

Monica Wickstrøm

Kronvallaren Malte

286

7

Renate Lund

Vassungens Å. Mildir

284,5

7

Eva Trasti

Lord

284,5

9

Hege Johnsen

Myrullens Lille Herman

281

10

Marit Arnfinsen

Dixie

278

11

Hege Bakke

Despina Galdir

271

12

Anne Berit Heireng

Brukshundens Fame C.

269

13

Kristin Natås Hauger

Somollis Inez

264

14

Else Kristin Svendsen

Linnie

246,5

15

Ann Karin Isaksen

Spar Ess

240,5

16

Synne Melling

Peik

238

17

Linda Karlsen

Kjæråsens Zelda

227,5

18

Line Budsberg

Despina Gorr

216

19

Rune Landgård

Camp Alpha Baronesse B.

209

20

Synnøve Matre

Dream Dáspe Es Dossau

181,5

Arendal og Omegn Hundeklubb 30 august 2014

Dommer Terje Haugen

 

Klasse 1. 5 møtt 1 med 1 premie

 

Beate Trohaug Blåbærlia's Bundle Of Joy 181,5

 

Klasse 2 og 3 ingen med 1 premie

 

Klasse elite 4 møtt 1 med 1 premie

 

1 Jannicke Mestad Get Weiler's Flic Flac 291,5

2 Liv Mc Dowell Joy 254

3 Lotte Nordli Nesbakkens Blink 226,5

4 Lise Rose Kronvallaren Lykke 203

 

 

 

Ølen Etne Vindafjord 27.8.2014

Dommer Bjørn Ivar Svendsen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasse elite – 4 møtt 2 med 1.pr

1. Kjellaug Selsaas og Flis, bc, 289,5 poeng

2. Synnøve Matre og Dream, golden, 261,5 poeng

3. Siwi Endresen og Zuki, malle, 247,5 poeng,

4. Astrid Reinertsen og Uno, bc, 232,5 poeng,

 

________________________________________________________________

 

Oslo og omegn dressurklubbs stevne i Maridalen (Oslo) 7. september:

 

Klasse 1

Dommer: Jon G Olsen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17 møtt av 17 påmeldte, 6 1. premier

1. Inka (blanding, Iren larsen: 190,5 p

2. Bare Min (BC), Janna Oulie: 181 p

3. Redqliff's Gaia Go Steady (australian kelpie), Christian G Iversen: 177 p

4. Arctic Beauty of Ariellspride (hvit gjeterhund), Åse Heiberg-Pedersen: 175 p

4. Loke (BC), Carol Ann Myhre: 175 p

6. Fagerkollen's Diva Disaak (toller), Anne-Lise Holte: 170,5 p

 

Klasse 2

Dommer: Øystein Ødegård

6 møtt av 9 påmeldte, 0 1. premier

 

Klasse 3

Dommer: Øystein Ødegård

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 møtt av 8 påmeldte, 2 1. premier

1. Minnie (blanding, Kristin Hansen: 279,5 p

2. Træet's Bir (BC), Janna Oulie: 267 p

 

Klasse elite

Dommer: Jon G Olsen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 møtt av 2 påmeldte, 0 1. premier

1. Borderby's Cosy Cascada (border terrier), Ann-Kristin Moen: 190 p

2. Knertebo's Optimal Otra (rottweiler), Christin Vanberg: 182 p

 

______________________________________________________________________________

 

 

Elite NKK Bjerke 16.8 dommer Arild Eriksen / Per E gylland ant påm 32, møtt 24, og 14 1.premier.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Flips Ben m/ Anniken , BC 295,0 poeng

2. Ytrelias Yatzy m/ Hege S Bakke , BC 294,0 poeng

3. Lord m/ Eva Trasti , BC 284,0 Poeng

4. Somolis Inez m/ Kristin N Hauger , BC 283,5 poeng

5. Myrullens Lille Herman m/ Hege Johnsen , BC 282,0 poeng

6. Spar Ess m/ Ann-Karin Isaksen, BC 280,5 Poeng

7. Kronvalleren Pondus m/ Anne Lise Ytreberg , Bc 278,0 poeng

8. Sindregaarden Nicky R m/ Anne Ceicilie Eide , BC 277,5 Poeng

9. Kronvalleren Malte m/ Monica Wickstrøm , BC 274,5 Poeng

10. Tonedos Supreme Luce m / Øivind Johansen , BC 268,5 poeng

11. Get Weilers Game On m/ Liz Rognstad, BC 268,5 poeng

12. Doubleuse Cloudberry m/ Trond Brustad , GR 267,0 poeng

13. Despina Galdr m/ Hege S Bakke , BC 261,5 poeng

14. Dream D`aspe Et D`ossau m/ Synnøve Matre , GR 259,5 poeng

15. Vassrugens Ålga Mildr m/ Renate Lund , GR 254,5 Poeng

16. Joy m/ Liv Mc Dowell , BC 249,0 poeng

17. Nesbakkens Eira m / Solveig markussen, BC 235,5 poeng

18. Akersborg Pixi m/ Hege Gåsterud, BC 227,5 poeng

19. Blacknecks A`lyssa m / Rikke Svele Malle 226,0 poeng

20. Tæeets Mezz m/ Linda Stubsjøen , BC 224,0 poeng

21. Milas Hepp m/ Vivi Sneve , BC 218,0 poeng

22. Camp Alpahs Baronesse Beatice m/ Rune Landgård 204,0 poeng

23. Kiæråsens Zelda m/ Linda Karlsen , BC 185,5 poeng

24. Torpvallarens August m/ Elisabeth Isaksen, BC 180,5 poeng

25. Woodshines Inis In Sky m / Hilde Skjoldal, Terv trukket

26. Kiss m/ Km Pedersen , BC IM

27. Willacarras Catherine Zeta Jones m/ Linda H Thryg cattledog IM

28. Tending Starlike m/ Lillian Brenden , BC IM

 

Resultater NKK Trondheim 5. juli Dommer Rune Bjerklund.

 

Kl3. 5 påmeldt, 5 møtt og 3 1. premier

 

 

1. Camp Alphas Baronesse Beatrice m/ Rune Langård, BC 274,0 poeng

2.Get Weiler's Haico m/ Marit Wang, BC 266,0 poeng

3.Solsvingens Bon Ami m/ Emma Båtnes, GR 256,0 poeng

 

 

 

 

Elite, 12 påmeldt, 11 møtt og 6 1. premier

 

 

 

1. Kronvalleren Malte m/ Monica Wickstrøm, BC 285,0 poeng

2.Vassruggens Ålga Mildir m/Renate Lund, GR 278,0 poeng

3. Spar Ess m/ Ann-Karin Isaksen, BC 275,0 poeng

4. Sindregårdens Nicky m/ Anne Cecilie Eide, BC 267,5 poeng

5. Lord m/ Eva Trasti, BC 267,0 poeng

6.Tending Jynx m/ Lillian Brenden, BC 265,5 poeng

7.Myrullens Lille Herman m/ Hege Johnsen, BC 254,4 poeng

8.Tending Starlike m/ Lillian Brenden , BC 233,0 poeng

9.Heierås Killer m/ Line Garberg, Terv 206,5 poeng

10.Joy m/ Liv McDowell ,BC 191,0 poeng

11.Akersborg Pixie m/Hege Gåsterud, BC 182,5 poeng

12 Knertebos Optimale Onoff m/ Anne marit Traaholdt, RW IM

Resultater Arendal og Omegn Hundeklubb 30. august 2014

Dommer Terje Haugen

 

Kl 1. 5 møtt, 1 med 1.premie

 

1. Beate Trohaug, Blåberglia´s Bundle of Joy 181,5

 

Kl 2 og 3. Ingen med 1.premie

 

Klasse Elite 1 med 1. premie

 

1. Jannicke Mestad Get Weiler´s Flic Flac 291,5

2. Liv McDowell Joy 254

3. Lotte Nordli Nesbakkens Blink 226,5

4. Lise Rose Kronvallaren Lykke 203

 

Resultater Hamar og Omegn Hundeklubb 28. juni

 

Kl1. 15 påmeldt, 12 møtt 9 med 1.premie, dommer Rune Bjerklund

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Flatterhaft Gevalia Bistro m/Marthinsen Hilde , Flat, 183,5 Poeng

2.Rapport's Äiwo m/ Torp Cecilie 180,0 Poeng

3.Tollergrenda's Rhapsody Luna m/ Vestli Anita 175,5 Poeng

4.Cha's Sarah Brightman m/ Solberg Linda Marie 174,5 Poeng

5.Lautgjeterens Mirk m/ Larsen Vivi Kleiven 170,0 Poeng

6.Ockmonix Querinta Makie m/ Myhren Wenche Aas 168,5 Poeng

7.Flatnews Little Miss Sunshine m/Feragen Stein 167,0 Poeng

8.Sushi m/Worup Hanne Cathrin 166,5 Poeng

9. Rudskog's Stormy Day m/ Stenbro Eirin Bekke 162,0 Poeng

 

Kl2: 9 påmeldt, 6 møtt og 1 1.premie, dommer Anne Marit Traaholdt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Get Weilers Happy Gaia m/ Anne Linn Johansen, BC 174,0 poeng

 

Kl3 : 9 påmeldt, 7 møtt og 1 1.premie, dommer Anne Marit Traaholdt

 

1. Flipperns Cash m/ Kleven Lene 258,0 Poeng

 

Elite: 4 påmeldt 4 møtt 0 1.premier, dommer Rune Bjerklund

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Borderby`s Cosy Cascada m/ Moen Ann Kristin 218,0 Poeng

2.Aquamanda's Nattens Dronning Nea m/ Idland Iris B 212,5 Poeng

3.Luke m/ Røykaas Trine 212,5 Poeng

4. Willacarras Catherine Zeta-Jones m/ Thrygg, Linda Høyem 183,5 Poeng

 

 

 

 

 

 

Resultater Voss Hundeklubb sitt NKK stevne 21-22 juni, dommer alle klasser Elisabeth Isaksen

 

Kl1: 3 påm 3 møtt og 1 1.premie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Udo m/ Monica Nyland, 163,0 poeng

 

Kl 2. 5 påm, 5 møtt ingen 1. premier

 

Kl3: 3 påm 3 møtt 1 1. premie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Camp Alpha’s Baronesse Beatrice m/ Rune Langård, BC 257,0 poeng

 

Elite 16påm 10 møtt og 5 1.premier.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Myrullens Lille Herman m/Hege Johnsen, BC 281,0 poeng

2.Tending Jynx m/ Lillian Brenden , BC 272,0 poeng

3. Lord m/ Eva Trasti , BC 271,5 poeng

4.Nicky m/ Anne Cecilie Eide, BC 259,5 poeng

5. Spar Ess m/ Ann-Karin Isaksen, BC 257,5 poeng

6.Dream D’aspe Et D’ossau m/ Synnøve Matre, GR 250,0 poeng

7.Mihn-Lemoni m/ Ina s Glinje, BC 229,5 poeng

8.Tending Starlike m/ Lillian Brenden , BC 229,0 poeng

9.Flint m/ Marie Hesjedal, BC 136,5 poeng

10.Woodshine’s Nun-De-Waone m/ Roger Igelkjøn , Terv 119,0 poeng

11.El mambees Hugo Boss m/ Mai B Rasmussen, Puddel IM

12. Chess m/ Grete Thon, BC IM

13.Windedos Drimlin m/Ina S Glinje , Aussie IM

14.Jannoffs Energiske Ciao m/ Else H Feet, BC IM

15.Gråmanns Baloo m/ Silje L Moen, Sch IM

16.Myrullens Junior Flis m/ Kjellaug Selsaas , BC IM

 

 

 

Resultater NKK Tromsø 15.6. 14 Dommer Nan-Karin Anspach

 

Kl 1, 3 påm, ingen møtt.

 

Kl2, 2 påm 2 møtt ingen 1.premier

 

kl3, ingen påm

 

Elite 5 påm, 5 møtt, 2 1. premier.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Tending Jynx m/ Lillian Brenden ,BC 302,5 poeng

2. Tending Starlike m/ Lilian Brenden , BC 281,0 poeng

3.xxxx m/ En Finsk dame, Kelpie 248,0 poeng

4.Gurin m/ Eva Liz Aandal , GR 238,0 poeng

5. Xena m/ Roger Fredriksen, Bland 228,5 poeng

 

 

Resultater Tromsø Hundeklubb 14.6.14, Dommer Nan-Karin Anspach

 

Kl 1. 5 påm, 3 møtt 1 1. premie

 

1. Teodor m/ Arne Eliassen , Sch 172,0 poeng

 

kl2.5 påm, 2 møtt og 1 1.premie

 

1. Ravn m/ Linda Manin , LR 171,0 poeng

 

kl 3, 3 påm 3 møtt, ingen 1.premier.

 

Elite. 2 påm 2 møtt 1 1.premie

 

1.Tending Starlike m/ Lillian Brenden , BC 258,0 poeng

2. Gurin m/ Eva liz Asndal, GR 204,0 poeng

 

 

Australske Gjeterhunder Norge 24.mai 2014 Dommer Erik Brenden

 

Kl 1.

1. Zapp m/ Kristin Løken , BC 175,5 poeng

 

Kl2.

1.Work's Ella m/ Berit Kirkaune , BC 164,0 poeng

 

Kl3

Ingen med 1.premie

 

Elite:

1. Willacarras Blue Drifter m/ Rune Karlsen, Australian Cattledog 186 poeng

2. Visterwood Cariad Du,m/ Marianne Søgård, Labrador Retriever 179 poeng

3. Willacarras Catherine Zeta-Jones m/ Linda H Thrygg Australian cattledog 148 poeng

4. Indragårdens Fight m/Ø ystein Bjørnsengen Golden retriever 117 poeng

 

 

Resultater Norsk Schäferhund klubb avd Indre Østfold 7.6.14

 

Kl 1 , 30 påm 27 møtt og 16 1. premier . Dommer Rune Bjerkelund

 

1.Selma m/ Veronica Skillebæk , BC 191,0 poeng

2.Hottonias C Ztil m/ Mette M Falck , BC 185,0 poeng

3.Super m/ Marna K Korstadhagen, BC 184,5 poeng

4.HWBC Lucca m/ Øystein Ødegaard, BC 182,5 poeng

5.Sabon m/ Marion Svendsen , Bland 174,0 poeng

6.Barecho Zuper Bowl m/Emile Holtet, ESS 171,5 poeng

7.Konglegrends Aladdin m/ Geir Brandtzæg , Hvit Gt 170,0 poeng

8.Lexie m/ Silje Midtsæther , Bland 168,0 poeng

9.Adorable Bella m/ Dagfinn Lunde , BC 168,0 poeng

10.Ascari`s Åmina m/ Odd G Meum, SH 167,5 poeng

11.Pennylane Av Chamirox m/ Trine Magnussen , SH 165,5 poeng

12.Rapports Äiwo m/ Cecilie Torp, SH 165,0 poeng

13.Chivalrous`s Vida Vanette m/ Ellen Müller , CKCS 164,5 poeng

14.Jolizi`s Rizzanna m/ Jeanette Knutsen , SH 163,5 poeng

15.Owinn`s Wakira m/ Laila H Isaksen, SH 162,5 poeng

16.Komsa`s Gina m/ Nina Bergseth , SH 160,0 poeng

 

 

Kl 2, 13 påm , 11 møtt og 7 1. Premier. Dommer: Arild Berntsen

 

1.Tomthult`s Opal Viking m/ Inger M Buer , GR 179,5 poeng

2.Trollheads Delta m/ Heidi Linnerud , SH 177,0 poeng

3.Brava Dilla m/ Jeanette L Fuhre , GR 168,5 poeng

4.Welincha`s Faiza m/ Kristin Karlsen, SH 168,0 poeng

5.Tricko m/ Elisabeth B Habbestad , BC 166,5 poeng

6.Works Ella m/ Berit Kirkaune , BC 166,5 poeng

7.Anima m/ Tor Tørrisen , LR 164,0 poeng

 

Kl 3. 15 påm 9 møtt og 6 1. premier, Dommer: Arild Eriksen

 

1.Get Weilers Go Jenta m/ Hege Lindahl , BC 286,0 poeng

2. Minni m/ Kristin Hansen, RW 272,0 poeng

3. Ringmaster Late Lass m/ Laila Johannessen , GR 261,5 poeng

3. Rs Athene Ablaze m/ Lisbeth M H Swensen , BF 261,5 poeng

5. Kiærasens Zelda m/ Linda Karlsen , BC 260,0 poeng

6. HWBC Keighley m/ Jannike Hansen, BC 256,5 poeng

 

 

Elite 16 påm, 14 møtt og 2 1. premier Dommer : Eriksen / Berntsen

1.Spar Ess m/ Ann-Karin Isaksen , BC 270,5 poeng

2.Akersborg Inka-Lill m/ Roy Rassmussen , BC 263,5 poeng

3.Memory Of Zico Grant Av Zea Perto m/ Linda Sandbukt , Aussie 254,4 poeng

4.Tending Starlike m/ Lillian Brenden, BC 245,0 poeng

5.Torpvallarens Juni m/ Hege Lindahl , BC 243,0 poeng

6.Myrullens Lille Herman m/ Hege Johnsen , BC 203,5 poeng

7.Brakeless Ferocious Frezia m/ Jan Sverre Johannsen , BF 197,0 poeng

8.Enya m/ Veronica Wister , BC 190,5 poeng

9.Blackneks B`era m/ Vivi N Nilsen , BF 181,5 poeng

10.Knertebo`s Optimal Otra m/ Christin Vanberg , RW 164,5 poeng

11.Willacarras Zeta-Jones m/ Linda H Thryg , AC 164,0 poeng

12.Stjärnglimtens Quinzie m/ Karin Hansen , GR 120,0 poeng

13.Meet Myown Excelsior m/ Anne- Grethe Haudemann , Aussie 104,0 poeng

14.Ronja m/ Synøve Gillingsrud , Bland 96,5 poeng

 

Lpnorge Gratulerer Aina og Kylie med tittelen Norgesmester 2014!

Resultater NM finalen 1.6 14 , Dommere: Hans A Martiniussen, Tanja Hulsund, Terje Haugen og Per E Gylland

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Kylie m/ Aina F Røine, BC 308,5 poeng

2.Kronvallaren Malte m/ Monica Wickstrøm, BC 293,25 poeng

3. Hugo m/Marianne J Hagen, BC 289,5 poeng

4. Harry m/ Line F Frøystad, BC 286,25 poeng

5. Myrullens Junior Flis m/ Kjellau Selsaas, BC 284,0 poeng

6. Vassruggens Ålga Mildir m/ Renate Lund, GR 280,0 poeng

7.Flips Ben m/ Anniken Rekstadvik ,BC 276,0 poeng

8. Crawfields Red Hot Sweet m/ Trine Frøshaug, GR 275,25 poeng

9. Kronvallarens Pondus m/ Anne Lise Ytreberg, BC 270, 5 poeng

10. Lord m/ Eva Trasti , BC 266,75 poeng

11. Happy- Flip m/ Anette Kristiansen, BC 252,75 poeng

12. Doubleuse Cloudberry m/Trond Brustad , GR 251,75 poeng

12. Despina Galdr m/ Hege Bakke , BC 251,75 poeng

14. Sindregardens Shankly m/ Hege Andersen , BC 251,25 poeng

15. Myrullens Lille Herman m/ Hege Johnsen , BC 249,75 poeng

 

Resultater NM Kval 31.5.14 Drammen. Dommere : Hans A Martiniussen, Tanja Huslund, Terje Haugen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Kronvallaren Malte m/ Monica Wickstrøm, BC 303,0 poeng

2.Hugo m/ Marianne J Hagen, BC 300,0 poeng

3.Kylie m/ Aina F Røine, BC 298,0 poeng

4.Myrullens Lille Herman m/ Hege Johnsen, BC 297,0 poeng

5.Myrullens Junior Flis m/ Kjellaug Selsaas, BC 284,0 poeng

6.Vassruggens Ålga Mildir m/ Renate Lund, GR 282,5 poeng

7.Happy Flip m/ Anette Kristiansen, BC 282,0 poeng

8.Flips Ben m/ Anniken Rekstadvik, BC 278,5 poeng

9.Despina Galdr m/ Hege Bakke, BC 277,5 poeng

10.Lord m/ Eva Trasti, BC 276,5 poeng

11.Sindregaardens Shankly m/ Hege Andersen, BC 274,5 poeng

12.Kronvallaren Pondus m/ Anne Lise Ytreberg, BC 266,5 poeng

13.Harry-Pepper m/ Line F Frøystad , BC 266,5 poeng

14.Doubleuse Cloudberry m/ Trond Brustad, GR 266,0 poeng

15.Crawfields Red Hot Sweet m/ Trine Frøshaug, GR 263,5 poeng

16.Spar Ess m/ Ann-Karin Isaksen, BC 262,5 poeng

17.Tending Jynx m/ Lillian Brenden, BC 262,0 poeng

18.Kiss m/ Kim Pedersen , BC 260,0 poeng

19.Somollis Inez m/ Kristin N Hauger, BC 259,5 poeng

20.Dream D`aspe Et D`ossau m/ Synnøve Matre , GR 259,5 poeng

21.Tomhult Dione m/ Hilde Hov, GR 257,0 poeng

22.Torpvallarens Juni m/ Hege Lindahl , BC 256,5 poeng

23.Myrullens Lazy Haste m/ Kristin Gudem , BC 248, 0 poeng

24. Brukshunden Keen Kiter m/ Maren Teien, BC 248,0 poeng

25.Get Weiler`s Flic Flac m/ Jannicke Meestad , BC 243,5 poeng

26.Kozagans Cowboy Mc Kenzie m/ Jannike Bjørnebakken, BC 237,5 poeng

27.Tending Starlike m/ Lillian Brenden, BC 231,5 poeng

28.Luke m/ Trine Røykaas, BC 230,5 poeng

29.Nesbakkens Eira m/ Solveig Markussen, BC 230,0 poeng

30.Step m/ Karianne Buer, BC 228,5 poeng

31.Nesbakkens Blink m/ Lotte Nordli , BC 228,0 poeng

32.Joy m/ Liv McDowell, BC 222,5 poeng

33.Trææets Mezz m/ Linda Stubsjøen, BC 218,0 poeng

34.Vikevannets Helios Zita m/ Ørjan Pedersen, Flat 214,5 poeng

35.Chanterelle Bleu De La Vi m/ Ellen Alexander, PG 213,0 poeng

36.Brukshundens Fame Caramell m/ Anne Berit Heiereng, BC 209,0 poeng

37.Poecilas Imperial Fanta m/ Monica C Stømdal, Jack 208,5 poeng

38.Tonedos Supreme Luce m/ Øivind Johansen, BC 206,5 poeng

39.Khemosabi Prepare For Sure m/ Elisabeth Bryhn, GR 203,5 poeng

40.Woodshines Inis In Sky m/ Hilde Skjoldal, Terv 197,0 poeng

41.Torpvallarens August m/ Elisabeth Isaksen, BC 184,5 poeng

42.Jannoffs Energiske Ciao m/ Else H Feet , BC 181,5 poeng

43.Willacarras Catherine Zeta m/ Linda H Thrygg, AC 179,0 poeng

44.Kronvallaren I`m Amy m/ Andreas Haugland, BC 127,5 poeng

45.Brukhoffets Baronesse Bl m/ Margrethe Thømt , Howa 103,0 poeng

46.Knertebos Optimal Onoff m/ Anne Marit Traaholdt , RW IM

47.Ytrelias Yatzy m/ Hege Bakke , BC IM

48.Kelliegårdens Evita m/ Liv McDowell , BC IM

49.Sprettheims C`est La Vie m/ Titti Malm, RW IM

50.Tending Knockout m/ Gørill Nordve , BC IM

51.Get Weilers Game On m/ Liz Rognstad , BC IM

52.Wildddog Kip m/ Vidar Brattli , BC IM

53.Brakeless Fierce Force m/ Irene Engen , BF IM

54.Sindregardens Nicky m / Anne C Eide , BC IM

55.Vips m/ Siv Svendsen, BC IM

56.Chess m/ Grete Thon , BC IM

57.Brakeless Abra Kadabra m/ Siv D Endresen , BF IM

58.Kronvallaren Exo m/ Svein Børrensen, BC IM

59.Flyn m/ Anne Berit Heiereng, BC IM

 

 

Resultater Norsk Retriever klubb avd. avd Bergen og omegn. dommer: Erik Brenden

 

kl 1. 12 påmeldt, 11 møtt 5, 1.premier

 

1. Heftige’s Alfa m/Annette Vamråk, Tervuren 169,5 poeng

2. Hedeforsens Julin m/Monica Johansen, Schæfer 168,5 poeng

3. Mio La Monde m/Lene Fossdal, Border collie 164,5 poeng

4.. Light My Fire Type m/Lene Brandal, Pyreneisk gjeterhund 164,0 poeng

5. . Fureng’s Xander m/Torunn Beate Remme, Schæfer 163,0 poeng

 

 

Kl 2, 5 påmeldt, 5 møtt 1, 1.premie

 

1.NVCH Kalexas Zvarte Gull m/Vibeke Kildal, Flat coated retriever 165,0 poeng

 

 

Kl 3, 2 påmeldt, 2 møtt 0 1.premie

 

Elite 3 påmeldt, 3 møtt 0, 1.premier

 

1.Flint m/Marie Hesjedal, Bc 172,0 poeng

2. Get Weiliers Frisco m/Tony Rakner, Bc 150,5 poeng

3. Conover’s Sweet Flax m/Tone Ellingsen, Flat 133,0 poeng

 

 

 

 

Resultater Norsk Belgisk Fårehund Klubb 14.05.14

 

Kl 1. dommer Jonny Halvorsrud, 18 påm , 11 møtt og 4 1.premier

 

1. Vega m/ Marianne E Methi ,BC 194,0 poeng

2. Selma m/ Veronica Skillebækken , BC 192,5 poeng

3.Woodshines Amber m/ Unni M Lilleskjæret , BF 178,0 poeng

4. Clarblick Stierna m/ Gro Eker, S 171,5 poeng

 

Kl 2. dommer: Stein Feragen 16 påm , 12 møtt, 4 1. premier

 

1. Tricko m/ Elisabeth B Habbestad , BC 180,5 poeng

2. Utterlyans Zero m/ Beth H Vibo , BC 179,0 poeng

3.Skarsteins Max m/ Helene O Fuhr, BC 168,0 poeng

3. Helma m/ Liza Holm, Bland 168,0 poeng

 

Kl 3 , dommer: Arild Eriksen, 6 påm , 6 møtt og 2 1. premier

 

1. Wuddy av Wennigården m/ Ina N Pedersen , S 267,0 poeng

2. Kronvallarens Tazmin m / Hilde Bjerke, BC 263,0 poeng

 

 

Elite dommere: Berntsen/ Eriksen 20 påm, 17 møtt og 6 1. premier.

 

1. Myrullens Lazy Haste m/ Kristin Gudem, BC 280,0 poeng

2. Get Weilers Game on m/ Liz Rognstad , BC 278,0 poeng

2. Doubleuse Cloudberry m/ Tond Brustad , GR 278,0 poeng

4.Kronvallarens Pondus m/ Anne Lise Ytreberg, BC 276,0 poeng

5.Vassruggens Ålga Mildir m/ Renate Lund , GR 275,0 poeng

6.Torpvallarens August m/Elisabeth Isaksen, BC 264,0 poeng

7. Blacknecks A`Lysa m/ Rikke Svele, BF 247,0 poeng

8. Despinas Galdr m/ Hege Bakke, BC 244,5 poeng

9. Jannoffs Energiske Ciao m/ Else H Feet, BC 235,0 poeng

10. Borderbys Cosy Cascada m/ Ann Kristin Moen , BT 222,5 poeng

11. Flyn m/ Anne Berit Heiereng, BC 208,0 poeng

12. Spar Ess m/ Ann-karin Isaksen, BC 205,5 poeng

13. Woodshines Ines In Sky m/ Hilde Skjoldal, BF 195,0 poeng

13. Brakesless Ferocious Frezi m/ Jan S Johannenssen, BF 195,0 poeng

15. Visterwood Cariad Du m/ Marianne Søøgård, LR 145,0 poeng

16. Kahills Man In The Mirror m/Helge Holmin, ESS 125,5 poeng

17. Poecillas Imperial Fanta m/ Mona C Stømdahl, JR 111,5 poeng

18. Ytrelias Yatzy m/ Hege Bakke, BC IM

19. Myrullens Lille Herman m/ Hege Johnsen , BC IM

20. Willdog Kip m/ Vidar Brattlie, BC IM

 

 

Resultater NSchK avd Oppland 11. mai. Dommer : Arild Berntsen

 

Kl 1, 8 påmeldt, 4 1. premier.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Highway 2 My Dreams av Aussieboxy m/Oona Merete Bruun, Aussie 184,0 poeng

2Trijem French Encounter m/Trine Krøtøy Sand,Aussie 168,5 poeng

3Ariens Ay-Zimba m/ Wenche-Tove Alme,Schäfer 163,0 poeng

3Lauprak's Ibux m/Christina Ege ,Flat 163,0 poeng

 

Kl 2. 6 påmeldt, 5 møtt og 1. 1.premie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Cesar m/Martha Cecilia Aase , Blanding 161,5 poeng

 

Kl 3. 8 påmeldt, 8 møtt og 2 1.premier

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Tollerparken's Aktive Indi m/ Ronny Lillebakken,Toller 287,0 poeng

2. Doubleuse Amazing Star m/Tone Merete Berg ,Golden R 258,0 poeng

 

Eliten 5 påmeldt, 4 møtt og 2 1. premier.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Kruttlappen Ask m/Tove Carlsen , BC 262,5 poeng

2. Luke m/ Trine Røykaas ,BC 257,0 poeng

3. Minipina's Damn Goddn Ready m/ Tommy Haukeland,Staff 252,0 poeng

4. Enya m/Veronica Wister,BC 200,5 poeng

Stjärnglimtens Räzer m/ Berit Svenningsen G R IM

 

 

 

 

 

 

Resultater fra Moss og omegn HK 1.Mai.

 

Kl 1. 41 påmeldt, 36 møtt og 14 .1.premier , Dommer : Rune Bjerklund

 

1.Work's Ella m/ Berit Kirkaune BC 192,0 poeng

2.Tessie The Lady In Black m/ Anita Berntsen Klein sp 188,5 poeng

3.Jaydean Nordic Blizzard m/ Rikke Bergh, BC 182,5 poeng

4.Krokasmedens Witch m/ Aina M Pettersen ,Belgisk FH 180,0 poeng

5.Vega m/ Marianne E Methi, BC 179,0 poeng

6.Penny Lane Av Chamirox m/ Trine Magnussen, Schafer 177,5 poeng

7.Essi Av Waltzygården m/ Tor E Torp , Schafer 176,0 poeng

8.Knertebo's Quarkauflauf m/ Chatrin Kolberg , RW 169,0 poeng

9.Owinn's Wakira m/ Laila Isaksen , Schafer 166,5 poeng

10.Bjørnulvs Solo m/ Mone Nielsen, Schafer 165,5 poeng

11.Shiny Lake's Hot Chocolat m/ Birgit Enger , Collie korth 165,5 poeng

12.Work's Fixit m/ Camilla Lilleberg , BC 164,0 poeng

13.Bardlands Q'iben m/ Lars Gunnarson, Riensen 162,0 poeng

14.Tollergrenda's Outstandin m/ Thomas Elisenberg , Nova SDT 161,0 poeng

 

Kl 2 , 16 påmeldt , 14 møtt og 3 1.premier, Dommer: Stein Ole Nergaard

 

1.Synnfjell's Cool Cute Zer m/ Suzanne Hansen ,Nova S DT 168,5 poeng

2.Skogsjentas Auntie Browni m/ Ann Chatrin Stange , Aussie 162,5 poeng

3.Snuppa m/ Anita Fjeld, BC 161,5 poeng

 

Kl 3, 5, 1.premier, Dommer: Stein Feragen.

 

1.Get Weilers Go jenta m/ Hege Lindahl , BC 296,5 poeng

2.Ringmaster Late lass m/ Laila Johannessen , GR 280,0 poeng

3.Doubleuse Golden Star m/ Trond Brustad , GR 277,5 poeng

4.Centa m/ Ingrid Soleim ,BC 275,0 poeng

5.Jacklaines Briggs m/ Frode Ekkerem , GR 273,0 poeng

Eliten, 22 påmeldt, 20 møtt og 6, 1.premier, Dommer: Elisabeth Isaksen

 

 

1.Despina Galdr m/ Hege s Bakke 291,5 poeng ,

2.Crawfields Red Hot Sweet m/ Trine Frøshaug GR 285,0 poeng

3.Somollis Inez m/ Kristin N Hauger BC 280,5 poeng

4.Hugo m/ Marianne J Hagen BC 272,0 poeng

5.Sindregardens Shankly m/ Hege Andersen BC 270,5 poeng

6.Kelliegårdens Evita m/ Liv McDowell BC 262,5 poeng

7.Doubleuse Cloudberry m/ Trond Brustad GR 244,5 poeng

8.Torpvallaren's Juni m/ Hege Lindahl BC 243,0 poeng

9.Kozagans Cowboy Mackenzie m/ Jannike Bjørnebakken BC 241,5 poeng

10.Get Weiler's Game On m/Liz Rognstad 237,0 poeng

11.Nesbakkens Eira m/ Solveig Markussen BC 228,0 poeng

12.Memory Of Zico Grant Av S m/ Linda Sandbukt Aussie 223,0 poeng

13.Fak's Neversay Never m/ Antoni R Lanes ,Labrador 221,5 poeng

14.Borderby`s Cosy Cascada m/ Ann-Kristin Moen Border terrier 221,0 poeng

15.Kiss m/ Kim Pedersen BC 212,0 poeng

16.Flyn m/ Anne Berit Heiereng BC 201,5 poeng

17.Visterwood Cariad Du m/ Marianne Søgaard, Labrador 186,0 poeng

18.Joy m/ Liv McDowell BC 171,5 poeng

19.Sort Guld Beira Mar m/ Line Moen, Flat 145,0 poeng

20.Doublebugg m/ Jorunn M Ludvigsen GR 112,5 poeng

21.Træet's Mezz m/ Linda Stubsjøen BC IM

22.Myrullen's Lille Herman M/ Hege Johnsen BC IM

 

 

 

 

 

 

NKK Ålesund, 3.5.2014

Dommer: Anne Marit Traaholdt, 11 møtt, 4 med 1 premie

1.pr i Ålesund

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pallen i Ålesund

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Monica Wickstrøm / Kornvallaren Malte 282,5

2: Lillian Brenden / Tending Lynx 282

3: Anne Lise Ytreber / Kronvallaren Pondus 274

4: Anne Cecilie Eide / Sindregårdens Nicky 256

5: Eva Trasti / Lord 246

6: Liz Rognstad / Holly 231

7: Hege Bakke / Yatzy 224,5

8: Elisabeth isaksen / August 171

9: Lene Haugen / Brains Lasse Lure 148

10: Vibekke Carlsson / Pia 113,5

11: Camill Kvernberg / Petter brøt

Resultater fra Ølen Etne Vindafjord HK, Dommer: Arild Eriksen

 

 

Klasse 1 – 9 møtt, 4 med 1. premie

 

 

1 – Synnøve Matre / Doubleuse Wind (gr) 186.0

2 – Irene Goa / High Working Cayman (bc) 184.0

3 – Nina Forus / Streamsides Venture Bravo (eng.spr) 175.5

4 – Anne Turid Oftedal / La-Min-So’s Moonraker (sheltie) 168.0

 

Klasse 2 – 4 møtt, 3 med 1.pr

 

1 – Kjellaug Selsaas / Myrullens Ludvig (bc) 183.5

2 - Cathrin Ovedal Landsvik / Searover Pax Theoden (labr.r.) 167.0

3 - Gunvor Grødem Aamodt / Mira (mix) 163.5

 

 

Klasse 3 – 4 møtt 1 med 1.pr

1 - Siv Marit S. Tho / Molineux Twist (puddel) 270.5

 

Elite – 7 møtt 1 1pr

 

1 – Synnøve Matre / Dream d’Aspe & d’Oussau 275.0

2 – Siwi Endresen / Brakeless Abra Kadabra Zuki 233.5

3 – Kjellaug Selsaas / Myrullens Junior Flis 226.5

4 – Else Kristin Svendsen / Linni 221

5 – Astrid Weider Ellefsen / Blink 212.5

6 - Astrid Reinertsen / Myrullens Kaptein Uno 212

7 – Kari Ann Reistad / Brakeless Angina Pectoris 198.5

 

 

Resultater fra NRK avd Vestfold 26.april .2014

 

Kl1. 10 møtt og 4 1.premier, dommer:Per E Gylland

1. Lippi VDBH m/ Aune Danielsen (malle) 183,5 poeng

2. Fjelldronningens Lykke m/ Gry Eriksen ( Finsk Lapphund) 179,5 poeng

3.Viltvårdams Sami m/Vera S Dahl ( Labrador) 175,0 poeng

4. Blazing Sun bending the rules m/ Helene H Gravdahl ( Nova S D Toller) 162,5 Poeng

 

Kl 2.9 møtt og 4 1. premier dommer: Trond M Teigen

 

1. Vårvindens Hunting Kahn m/ Lene C Normann ( Golden R) 179,5 poeng

2. Nesbakkens Jesse James m/ Torgrim Sørensen ( BC) 176,0 poeng

3. Millie m/ Ann O Ekenes (BC) 172,0 poeng

4.Sagafossens Brass m/ Arnt O Reiten ( Risen) 167,5 poeng

 

Kl 3 3 møtt og 1 1.premie dommer: Trond M Teigen

1. Izgaras Dreaming Mitcha m/ Carol Jorid ( Terv) 261,0 poeng

 

Elite dommer: Per E Gylland

 

1. Tonedos Supreme Luce m/ Øyvind Johansen (BC) 283,5 poeng

2. Hugo m/ Marianne J Hagen (BC) 246,5 poeng

3. Nesbakkens Eira m/ Solveig Markussen (BC) 244,0 poeng

4. Blacknecks A^Lyssa m/ Rikke Svele ( Malle) 226,0 poeng

5.Woodshine Inis In The Sky m/ Hilde Skjoldal ( Terv) 212,5 poeng

6. Jannofs Energiske Ciao m/ Else H Feet (BC) 198,0 poeng

7. Work of Time Miss Molly m/ Marit O Winge ( Flat ) 179,5 poeng

8. Deepeyes Talia Al Guhl m/ Jeanette Hatteberg ( Kelpie) 159,5 poeng

 

 

Resultatliste fra Norsk Retriverklubb avd. Østfold 12.april.2014

 

Klasse 1 Dommer: Stein Feragen. 41 påmeldt, 35 møtt, 16 med 1.premie

 

1-Keep Working Action Humla, m/Isaksen, Elisabeth (BC) 190,5poeng

2-Selma, m/Silkebækken, Veronica (BC) 189,5poeng

3-Utterlyan`s Zero, m/Vilbo, Beth Helen (BC) 188,5poeng

4-Doubleuse Eyeore, m/Ludvigsen, Susanne (Golden R) 184,5poeng

5-Work`s Ella, m/Kirkaune, Berit (BC) 181,0poeng

6-Rapport`s Aiwo, m/Torp, Cecilie (Schäfer) 180,0poeng

7-Skogsvrån`s S-Killen Siri m/Gundersen, Lise-Lotte (Golden R) 175,0poeng

8-Stifinnerens Kalmer, m/N B F Førerhundskole (Labrador R) 174,0poeng

9-Ferox, m/Berntzen, Cecilie (Blanding) 171,5poeng

10-Lauvstuas Rinja Tif N`tum, /Holte, Anne-Lise (Toller) 166,5poeng

11-Brava Dilla, m/Fuhre, Jeanett Larsen (Golden R) 166,0poeng

12-Tollerparken`s Aktive Ask, m/Riise, Wenche (Toller) 165,0poeng

13-Tuwheata`s Emma, m/Coward, Åse (IS) 164,5poeng

14-Jaydean Nordic Blizzard, m/Bergh, Rikke (BC) 164,0poeng

15-Theo, m/Holmeide, Siri Cones (Blanding) 162,0poeng

16-Max, m/Elvebråten, Nina (BC) 160,0poeng

 

 

Klasse 2

Dommer: Rune Bjerklund. 28 påmeldt, 26 møtt, 5 med 1.premie

 

1-High Working B C Keighley, m/Hansen, Jannicke (BC) 181,0poeng

2-Snuppa, m/Fjeld, Anita (BC) 173,0poeng

3-Beatrice Gaviro, m/Kristiansen, Inger Lise (Codsky Pes) 172,5poeng

4-Faveros Iherdige Iax, m /Lefstad, Anne (BC) 165,0poeng

5-Utzon`s Kembo, m/Buer, Kjetil (Schäfer) 162,0poeng

 

Klasse 3 : Dommer: Arild Eriksen , 24 påmeldt, 19 møtt, 4 1.premier

 

1. Joy, m/ Liv Mc Dowell (BC) 290,5 poeng

2.Get Weilers Go Jenta m/Hege Lindahl (BC) 273,5 poeng

3. Doubleuse Golden Star m/ Trond Brustad (Golden R) 260,5 poeng

4. Milas Hepp m/ Vivi A Sneve (BC) 256,5 poeng

 

Elite , Dommer Svein G Rønning, 28 påmeldt, 25 møtt, 5 1.premier

 

1. Torpwallarens August m/Elisabeth Isaksen (BC) 278,o poeng

2.Doubleuse Cloudberry m/Trond Brustad (Golden R) 272, 0 poeng

3.Myrullens Lille Herman m/Hege Johnsen (BC) 266,5 poeng

4.Kozagans Cowboy Mackenzie m/Jannicke Bjørnebakken (BC) 263,0 poeng

5.Luke m/ Trine Røykaas (BC) 258,0 poeng

6.Despina Galdr m/Hege S Bakke (BC) 254,5 poeng

7.Knertebos Optimal Onoff m/ Anne Marit Traaholdt (RW) 241,0 poeng

8.Spar Ess m/ Ann-Karin Isaksen (BC) 233,o poeng

9.Tomthults Dione m/Hilde Ø Hov ( Golden R) 225,5 poeng

10.Kelliegårdens Evita m/ Liv Mc Dowell (BC) 218,0 poeng

11.Myrullens Lazy Haste m/ Kristin Gudem ( BC) 213,5 poeng

12. Torpwallarens Juni m/ Hege Lindahl (BC) 207,5 poeng

13. Doublebugg m/Jorunn M Ludvigsen ( Golden R) 205,0 poeng

14.Blacknecks A`Lysa m/ Rikke Svele (Malle) 201,5 poeng

15.Veemtroppens WI-FI m/ Hanne Brubak ( Schäfer) 199,5 poeng

16. Wilddog Kip m/ Widar Brattli ( BC) 188,0 poeng

17. Somollis Inez m/ Kristin N Hauger (BC) 168,0 poeng

18. Visterwood Cariad DU m/ Marianne Søgaard (Labrador R) 155,5 poeng

19.Brukshundens Fame Caramel m/ Anne Berit Heiereng (BC) 154,5 poeng

20.Kahills Man In The Mirror m/Helge Holmin ( Engelsk Springer S) 154,0 poeng

20. Willcarras Catherine Zet m/Linda Høyem Thrygg ( Australian Catle D) 154,0 poeng

22.Kruttlappens Ask m/ Tove Carlsen (BC) 152,5 poeng

23. Woodshines Inis In Sky m/ Hilde Skjoldal ( Terv) 129,0 poeng

24. Knertebos Optimal Otra m/Christin Vanberg ( RW) 114,5 poeng

25.Vassruggens Ålga Mildir m/ Renate Lund ( Golden R) 100,5 poeng

 

 

Resultatliste fra Kvam Hundeklubb 30. mars 2014 Dommer: Elin Dahl

 

Kl. 1

10 påmeldt, 8 møtt, 1 1.premie

 

1. Stumne Chicka m / Anne Gramstad (Flatcoated Retriver) 163 poeng

 

 

Kl. 2

7 påmeldt, 7 møtt ingen 1.premie

 

 

Kl. 3

4 påmeldt, 3 møtt 1, 1.premie

 

1.Flint (Border Collie)m/ Marie Hesjedal 258 poeng

 

 

Kl. Elite

6 påmeldt, 5 møtt

 

1.NORD LCH Lord (Border Collie)m/ Eva Trasti 285,5 poeng

2.NVCH Bøverlia`s Elvira (Labrador Retriver)m/ Anne Kirsti Bjørke 262 poeng

3.Woodshine`s Nun-De-Waone (Tervureren) m/ Roger Igelkjøn 228 poeng

3. Get Weiler`s Frisco (Border Collie) m/ Tony Rakner 228 poeng

5. Lady (Border Collie)m/ Rune Langård 174,5 poeng

 

 

 

Stevnet Nordhordland Hundeklubb 29.03.14. Dommer Elisabeth Isaksen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elite, 2 påmeldt, 2 møtt.

1: Get Weiler's Frisco, BC fører Tony Rakner 249 poeng

2: Woodshine's Nun-De-Waone, Terv, fører Roger Igelkjøn 175,5 poeng

 

 

Klasse 3, 1 påmeldt.

1 startende, brutt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasse 2, 12 påmeldt, 1 ikke møtt. 2 med 1.premie.

1: Gråmanns Baloo, fører Silje Moen 171,5 poeng

2: Flint, fører Marie Hesjedal 170 poeng

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasse 1, 9 påmeldt, 1 ikke møtt. 3 med 1.premie

1: Tanja, fører Linn Fjæren 173,5 poeng

2: Gullsteinens Kansas, fører Elin Dahl 170,5 poeng

3: Vassruggens Disa Fragna, fører Ragnhild Grønstad 160 poeng

 

 

 

 

Stevne Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 22. mars 2014

Dommer alle klasser Rune Bjerkelund

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasse 1 – 8 møtt, 2 med 1.pr

 

1 – Hilde Røssevold / Fie 179.5poeng

1 – Grete Håkull / Stormy’s Victoria 179.5poeng

3 – Helen Ravndal / Lexi

 

Klasse 2 3 møtt 0 1.pr

Klasse 3 3 møtt 0 1.pr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elite 6 møtt 2 med 1.pr

 

1 – Synnøve Matre / Dream 280.5poeng

2 – Siwi Endresen / Zuki 268.0poeng

 

 

NKK Kristiansand, 14.mars dommer, Odd Geir Sørmarken/ Per E Gylland.

25 møtt og 17 1.preimer.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Kylie m/Aina Røyne 299,5poeng

2.Yatzy m/ Hege Bakke 290,5poeng

3.Bajas m/ Trond Brustad 287poeng

4.Pondus m/ Anne Lise Ytreberg 285poeng

5.Malte m/ Monica Wickstrøm 284poeng

6.Sweet m/ Trine Frøshaug 283,5poeng

7.August m/ Elisabeth Isaksen 282,5poeng

8.Herman m/ Hege Johnsen 281,5poeng

9.Flip m/Anette Kristiansen 280,5poeng

10.Dixi m/ Marit 279poeng

11.Chess m/ Grete Thon 276,5poeng

12.Linnie m/ Else 266poeng

13.My m/ Lillian Brenden 263,5poeng

14.Flic m/ Jannicke Mestad 263poeng

15.Exo m/Svein Børressen 262,5poeng

16.Vips m/ Siv Svendse 259poeng

17.Dream m/ Synnøve Matre 258poeng

18.Liz Jada m/ Ann-Helen Fossdal 255,5poeng

19.Spar Ess m/ Ann-Karin Isaksen 246,5poeng

20.Noffersen m/Anne Marit traaholdt 236,5 poeng

21.Akasha m/Toni 226,5poeng

22.Konx m/ Gørill Nordve 222,5poeng

23.Cita m/ May-Britt Stilfoss 191poeng

24.Flynn m/ Anne-Berit Heiereng 178poeng

25.Amira m/ Maren Teien Brutt

 

 

Resultater Drammen BHK 9.mars

 

Kl 1.

Dommer: Arild Eriksen, 17møtt, 4 med 1.premie

 

1- Robbie Lucie Sønn, BC/Prytz, Emilie 175,5poeng

2-Blazing Sun Beat The Rap, NSD/Gravdahl, Helene Har 169poeng

3-Chevy`s Phiz, BF/Woldseth, Sandra Eve 169poeng

4-Jolizi`s Rizzanna, Sch/Knutsen, Jeanette 168,5poeng

 

Klasse 2 Dommer: Arild Eriksen ,13møtt, 4 med 1.premie

 

1- Gildewangen`s Aike, Sch/Andersen, Tine Zapff 176,5poeng

2- Kiesha Av Oddvarg, Sch/Norman-Pedersen, Ina 165poeng

3- Beatrice Gaviro, Chodsky Pes/Kristiansen, Inger L 165poeng

4- Angelanastacia, Staff,B, Wyller/Therese Fras 160,5poeng

 

Kl 3, Dommer: Rune Bjerklund, 17 møtt, 5 1. premier

 

1. Doubleuse Golden Star GR, m/ Trond Brustad 295poeng

2.Kronvallaren Thelma BC m/ Stine L Rekdal 286,5poeng

3.Camp Alphas Baronesse Be BC m/ Eva Trasti 279poeng

4.My trusted friend caz Fly BC m/ Mona A Tvervåg 266poeng

5.Kiæråsens Zeppo BC m/Anita Helgesen 262poeng

 

Elite, Dommer Øystein Ødegård 15 møtt og 6 1. premier

 

1. Myrullens Lazy Haste BC m/ Kristin Gudem 292poeng

2. Myrullens Lille Herman BC m/ Hege Johnsen 286poeng

2. Get Weiliers Flic Flac BC m/ Jannicke Mestad 286poeng

4.Kronvallaren Malte BC m/ Monica Wickstrøm 276poeng

5. Luke BC m/ Trine Røykaas 270poeng

6. Happy-Flip BC m7 Anette Kristiansen 261poeng

7. Crawfields Red hot Sweet GR m/ Trine Frøshaug 248poeng

8.Lord BC m/ Eva Trasti 247poeng

9.Flips Ben BC m/ Anniken Rekstadvik 240,5poeng

10. Tonedos Supreme Luce BC m/ Øivind Johansen 235poeng

11. Chess BC m/ Grete Thon 218,5poeng

12.Willdog Kip BC m/ Widar Brattli 204,5poeng

13Spar Ess BC m/ AnnKarin Isaksen 188poeng

14. Kahills Man In The Mirror ESS m/ Helge Holmin 139poeng

15. Willcarras Cathrine Zet Cattledog/ Linda H Thrygg 135poeng

 

 

 

 

 

 

Resultater Drammen brukshundklubb, 8 mars.

 

Kl 1. Dommer Øystein Ødegård, 16 møtt 6 1. premier.

 

1. The look Brilliant Ville BC m/Nina Basma 193poeng

2. Synnfjell`s Cool Cute Zer NSDT m/ Suzanne Hansen 186poeng

3. Robbie Lucie sønn BC, m Emilie Prytz 169,5 poeng

4.Jolizi`s Rizzanna Sch m/ Jeanette Knutsen 167,5poeng

5. Shiny Lakes Hot Chocolat Collie, m/ Birgit Enger 162,5poeng

6. Millie LR m/ Linda M Solberg 161poeng

 

Kl 2 dommer Rune Bjerklund, 11 møtt og 3 1.premier

 

1.HWBC Mexico BC, m/ Solgunn Roarsen 184,5poeng

1.Milas Hepp BC m/ Vivi A Sneve 184,5poeng

3. Kvikk Coker, m/ Morten Krogstad 177,5poeng

 

Kl 3. Dommer Finn T Skyrud, 13 møtt, 5 1.premier

 

1. My Trusted freind Caz Fly BC m/ Mona A Tvervåg 290,5poeng

2. Kaia, BL m/ Petter Gundersen 276poeng

3.Centa BC m/ Ingrid Soleim 270poeng

4. Blacktorns Million Dollar Auss m/ Line B Nilsen 261poeng

5. Lantlyckans Irrbloss NSDT m/ Ann S Lyngen 257poeng

 

Elite, Dommer Arild E og Rune B 25 møtt og 6 1.premier

 

1. Chess BC m/ Grete Thon 286,5poeng

2.Tonedos Supreme Luce BC m/ Øivind Johansen 283,5poeng

3.Vassruggens Ålga Mildir GR m/ Renate Lund 269,5poeng

4. Myrullens Lazy Hast BC m/ Kristin Gudem 260poeng

5.Doubleuse Cloudberry GR m/ Trond Brustad 258poeng

6.Poecillas Imperial Fanta JR m/ Mona C Strømdal 257poeng

7.Torpwallarens August BC m/ Elisabeth Isaksen 255poeng

8.Niceie BC m/ Emilie Prytz 250,5poeng

9.Kronvallaren Malt BC m/ Monica Wickstrøm 249,5poeng

10. Jannoff Energiske Ciao BC m/ Else H Feet 248,5poeng

11.Tomthults Dione GR m/ Hilde Hov 248poeng

12.Kronvallaren Im Amy BC m/ Andreas Haugland 247poeng

13.Blacknecks A`Lysa malle M/ Rikke Svele 244poeng

14.Kip BC m/ Tine Z Andersen 234,5poeng

15.Happy-Flip BC m/ Anette Kristiansen 234,5poeng

16.Get Weilers Flic Flac BC m/ Jannicke Mestad 234poeng

17. Crawfields Red Hot Sweet GR m/ Trine Frøshaug 229,5poeng

18. Spar Ess BC m/Ann-Karin Isaksen 223poeng

19.Woodshines Inis In Sky Terv m/ Hilde Skjoldal 222poeng

20. Kozagans Cowboy Macenzie BC m/ Jannicke Bjørnebakken 216poeng

21.Flips Ben BC m/ Anniken Rekstadvik 214,5poeng

22.Willdog Kip BC m/ Widar Brattlie 188poeng

22.Willacarrras Catherine Zet Cattledog m/ Linda H Thrygg 188poeng

24.Wor off time Miss Molly Flat m/Marit Winge 157,5poeng

25.Work Of Time Miss India Flat m/ Annette Helk 157poeng

 

 

 

 

Resultater fra SBK 2.mars

 

Dommer alle klasser: Elisabeth Isaksen

 

klasse 1:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Cayman (BC) m/ Irene Goa 184 poeng

2. Ozzy (BC) m/ Helene Andersen 167,5 poeng

3.Magic ( BC) m/Marianne Willhelms 164 poeng

 

Ingen 1. premie i klasse 2 og 3

 

Klasse Elite:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Harry Pepper (BC) m/ Line Fatland Frøystad 285 poeng

2. Linnie (BC) m/ Else Kristin Svendsen 265 poeng

3. Henry (BC) m/ Line Fatland Frøystad 252,5 poeng

4. Dixie (BC) m/ Marit Rasmussen Anfinsen 224,5 poeng

 

 

Resultater fra Eide &Fræna 3 mars.

 

Dommer alle klassene Tanja Hulsund

 

Kl 1

 

6 møt, 4 med 1 premie

 

1) Ebba agathe av club fenris (malinois)/ Hanne Trøen. 193 poeng

2) skjervtorpet's Bork (bouvier) / Hilde Lystad. 188 poeng

3) Zenta (mix) / Nina Ressem. 185 poeng

4) Aussie action's black Quick-step( kelpie) / Hege Ertvåg. 182,2 poeng

 

Kl 2

 

7 møt, 3 med 1 premie

 

1) Surtsey's per pebernød (dansk-svensk gårdshund) / Berit Smaaland. 178,5 poeng

2) Bringback's son of Odin (golden) / Jan Pål fugledal. 173,5 poeng

3) Bringback's elmer (golden) / Kari kirkholm. 160 poeng

 

Kl 3

 

0 med 1 premie

 

Kl Elite

 

7 påmeldt/7 møtt/ 4 med 1 premie

 

1) Dålli (bc) / Monika kvernberg 288,5 poeng

2) Olebjørks masodik mekkora ( Vizsla) / Unni Berit Høyer. 287 poeng

3) Sindregårdens Nicky R ( Bc) / Anne Cecilie Eide. 284 poeng

4) Spot (Bc) / Camilla kvernberg. 271 poeng

5) Indragårdens Diva (Golden) / Jeanette Lønsethagen. 253 poeng

6) Mi-Mios Madrugada (springer) /Nina Beate Voll. 223,5 poeng

7) Brains Lasse Lure (Bc) / Lene Haugen. 177,5 poeng

 

 

NKK BØ 22.2.2014:

 

Elite, dommer Ødegård/Stangeland 36 møtt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1: Hege Bakke / Yatzy 275

2: Grethe Thon / Chess 271

3: Eva Trasti / Lord 267,5

4: Monica Wickstrøm / Kronvallaren Malte 266,5

4: Lillian Brenden / Tending Lynx 266,5

4: Aina F Røyne / Kylie 266,5

4: Else H Feet/Jannofs Energiske Ciao 266,5

8: Madeleine Eriksson / Seven (Svensk) 266

9: Øyvind Johannessen / Tonedos supreme Luce 265

10: Gøril Nordve / Tending Knockout 260,5

11: Marit R. Arnfinsen / Dixie 256,5

12: Trond Brustad / Doubeluse Cloudberry 256

13: Annette Kristiansen / Happy Flip 255,5

14: Line F Frøystad / Harry Pepper 253,5

15: Ann Helen Fossdal / Liz Jada 253

16; Renate Lund / Vassungens Ålga Mildir 251

16: Jannicke Mestad / Get Weilers Flic Flac 251

18: Siv Svendsen / Vips 249

19: Hege Johnsen / Myrullens Lille Hermann 247

20: Kristin Gudem / myrullens Lazy Haste 242

21: Kristin Natår Hauger / Somollis Inez 233,5

22: Trine Frøshaug / Crawfileds Red Hot Sweet B 232,5

23: Tony Lanes / Faks Never say never 232

24: Tine Andersen / Kip 223

25: Elisabeth Isaksen / Torpvallarens August 218

26: Anniken Rekstavik / Flips Ben 216

27: Liw Mc Dowel / Kelliegårdens Evita 214

28: Synnøve Matre / Dream Daspe Et Dossau 197,5

28: May Brit Stilfos / Træets Zita 197,5

30: Anne Lise Ytreberg / Kronvllaren Pondus 192

31: Hege Andersen / Shankly 189

32: Else K Svendsen / Lizzie 179,5

33: Mona Strømdal / Poecillas Imperial Fantasy 144

34: Solveig Markussen / Nesbakkens Eira 136,5

35: Ronny Lillebakken / Tichas Beautiful Mikkel 119

 

Resultater SBK 12.jan

 

Dommer alle klasser: Svein M Stangeland

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kl 1. 3 møtt 1 1.premie

1, Get Weiler's Ivrig, BC m/ Marianne E Willems 160,5 poeng

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LP-II , 3 møtt 1 1. premie

1 Nesbakkens Blink, BC m/ Lotte Nordli 168 poeng

LP-III

1 møtt ingen 1.premie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LP-Elite , 7 møtt 3 med 1.premie

1, Kylie, BC M/ Aina Fatland Røine 305 poeng

2 N LCH Dream D'aspe Et D'ossau, GR m/ Synnøve Matre 273,5 poeng

3 Linnie, BC m/ Elese Kristin Svendsen 261,5 poeng

4 Somollis Iggy-Pop, BC m/ 225 poeng

5 Despina Gorr, BC m/ 219 poeng

6 Dixie, BC m/ Marit Rasmussen Arnfinsen 206 poeng

7 Kronvallaren Kry, BC m/ 183,5poeng